Як повідомляють активісти Соціального руху, вчора, 1 грудня, працівники ринку та місцеві мешканці влаштували акцію протесту біля будмайданчику та під КМДА.

З словами протестувальників, забудова вказаної території відбувається без проведення громадських слухань та з порушенням Водного кодексу України, який забороняє будівництво поруч з водоймами.

Працівники ринку наголошують, що їм створили нестерпні умови роботи, піднявши орендну плату до 2 тис. грн. на день, відключивши ринок від електропостачання та найнявши нову охорону, якій вони не довіряють. На їх думку, у такий спосіб їх намагаються вижити з ринку для його подальшої ліквідації та забудови.

Вільна профспілка підприємців України подала до прокуратури Києва повідомлення про злочин, у якому заявляє про незаконність будівництва на зазначеній території та тиск на робітників ринку.

“Підприємці самі створили робочі місця ще в 90-х роках. Незважаючи на це, ТОВ «КОЗАК» (адміністрація вищевказаного ринку), в жовтні місяці підняла орендну плату до 2000 грн/день, що у 669 раз перевищує норму. Підприємців примусово, шляхом залякування, змушують підписувати новий договір оренди. 2 жовтня було відключено постачання електроенергії, що унеможливлює факт – нормально працювати на ринку…Люди, боючись за власне майно, яке нажито непосильною працею на холоді та морозі, ночують на ринку, так як іншого шляху вони не бачать”, – йдеться у повідомленні.

15219452_1258343840874289_210254118662524110_n
У свою чергу ініціативна група місцевих мешканців на своїй сторінці в Facebook повідомила, що мер Києва Віталій Кличко дав особисту письмову обіцянку зберегти озеро Лебедине.

“Це перший крок. Але загроза не зникла. Забудовник не відмовиться від плану знищення озера просто так. Ми маємо боротися. А шлях один – повертати землю під ринком в комунальну власність і зводити на ній після погодження з громадою Дарниці сучасний торгівельний центр з відповідальністю за озеро”, – йдеться у повідомленні.