Про це активістам Соціального руху розповів місцевий профспілковий активіст. За його словами, адміністрація підприємства започаткувала новий центр під назвою «Путівка у відпустку».

– За задумом там все ніби непогано. Робітнику виділяються кошти, якщо він нікуди не їздить. Наприклад, якщо протягом трьох років працівник не бере таку путівку, то він отримує близько 10 тис. грн, тоді після двох років 5 тис. грн, якщо рік, то до 2 тис. грн. Але їх працівнику не перераховували на картку. Керівництво підприємства зав’язало це все зі своїми турагенствами, які вони ж і вибрали. Ми проводили аналіз цих турагентств і з’ясували, що вони завищують вартість своїх послуг. Якщо ось, наприклад, раз в три роки чоловік і дружина з’їздять за такою путівкою, а вона тоді для них дорівнює 10 тис. плюс 10 тис. грн за рахунок роботодавця і ще 8 тис. вони самі доплатять і виходить, що путівка така коштує 28 000 грн – сума явно завелика. Підприємство саме рекомендує турагентство. Спочатку вони вибрали 5 турагентств, потім додали ще 2. Разом їх 7. Тільки з цими агентствами «Арселор» працювати може, – розповів криворіжець.

До того ж, за його словами, знижку на путівки почали використовувати у якості методу боротьби з профспілками:

– З деяких цехів розповідали, що люди зверталися в цей центр надання путівок, мовляв, «посприяйте, хочу отримати путівку». Їм відповідали «не питання, тільки повиходьте з профспілок і тоді все буде. Додатково індивідуально Вам виділимо 10 000 грн, а ви скажете куди». Такі випадки були неодноразово. Нам дзвонили, розповідали, в цехах про це говорили. Такий шантаж», – каже активіст, підкреслюючи, що профспілки за власні кошти з внесків теж зуміли купити певну кількість путівок, однак їх на весь колектив недостатньо.

Профспілчанин наголошує, що положення про виділення профспілкам коштів з фонду на купівлю оздоровчих путівок зафіксовано в колективному договорі. Однак керівництво даний факт ігнорує, вказуючи, що цього року було отримано менше дходів через хвилю протестів на підприємстві, які відбулись навесні (фактично йдеться про чотири дні роботи залізничників за правилами). Профспілковець наголошує, що такі заяви безпідставні, нарахування надходили за минулий рік. До того ж збитки не могли бути настільки значними. Він також вважає це одним із методів розколювання колективу, щоб працівники, що залишились без путівок, звинувачували в цьому не адміністрацію, а ти, хто проти неї виступає.

P.S. Як згодом повідомили профспілчани, 1 серпня було розморежено кошти, виділені на оздоровлення. Важливо, що ці гроші були зароблені робітниками ще у 2017 року, а кошторис під ці цілі було затверджено, виходячи з прибутку за минулий рік, раніше. Проте використовуватись дані кошти за призначенням не могли. Чимало працівників не змогли оздороватись у червні-липні 2018 року в пансіонатах України, тобто під час своєї щорічної основної відпустки.

Залиш підпис за реєстрацію партії!