Учасники та учасниці «Маршу за Київ» зібралися біля Верховної Ради України та пройшли урядовим кварталом до вулиці Хрещатик. Під стінами Київської міської державної адміністрації відбувся фінальний мітинг. На марші були вибудувані майже два десятки колон, зокрема, такі:

— антизабудовна колона, яка своїми гаслами та плакатами захищала архітектурне та природне надбання столиці від охочих до визиску забудовників;

— колони містян, що прагнуть привернути увагу до питання міської мобільності, виконання своїх соціальних обов’язків владою міста;

— організована аналітичним центром CEDOS колона орендарів житла, де озвучувалися вимоги доступного житла в місті та ефективної житлової політики держави в цілому;

— колона спільнот столичного Подолу з плакатами проти свавілля поліції та її помічників з числа муніципальних формувань.

До маршу також активно долучився актив ГО «Соціальний рух» з плакатами «Житло для людей, а не капіталу», «Тролейбуси замість лексусів», «Defund the Мунварта» і «Капіталісти руйнують наше місто».

Як відомо, міські протестні рухи по всьому світу об’єднують людей з різним політичним та життєвим досвідом під гаслами боротьби з безчинствами капіталу в містах. Містяни зазвичай прагнуть жити в комфортному і гармонійному середовищі, тоді як власники капіталу зацікавлені в комерціалізації суспільних благ та повсюдній забудові.

MarshzaKyiv1

Тому на марші в Києві звучало багато слоганів, що засуджували хаотичні дії забудовників та бездіяльність місцевої влади. Під ритм барабанів лунали скандування: «Місто для загалу, а не капіталу», «Житло — це право, а не привілей», «Більше тролейбусів, менше лексусів», «Чисте повітря замість чистих прибутків», «Бунтуй! Кохай! Місто захищай!» та ін.

Загальний лейтмотив київського протесту втілився у гаслі «Маємо право на місто». Боротьба за міський простір між капіталом та мешканцями триватиме далі, тому треба тримати руку на пульсі та готуватися захищати ідею комфортного міста та усіляко сприяти її реалізації на засадах самоорганізації.

MarshzaKyiv-2021

«Соціальний рух» упевнений, що усунення від влади ставленників бізнесменів дозволить розвивати Київ в загальних інтересах: з якісною соціальною інфраструктурою, доступним житлом та вільним від комерції публічним простором.