Захід медсестер, що пройшов 12 травня у Києві, включав мітинг біля стін головного відомства у сфері охорони здоров’я, театралізоване порівняння харчового раціону медсестер і керівних медустанов, а також спілкування з представниками МОЗ. Медики вимагали підвищення зарплат, адекватних розслідувань випадків зараження медиків на COVID-19, зупинку скорочення лікарень.

Під час заходу виступили лідерки Руху #БудьякНіна Ніна Козловська і Оксана Слободяна, а також голова ГО «Соціальний рух» Віталій Дудін.
185211812_4815356181822143_9131399968746487153_n

Тодішній міністр охорони здоров’я України Максим Степанов вийшов до акції, засвідчивши, що подібні акції влада не може ігнорувати. Однак він не вказав на шлях їх вирішення проблем (зокрема, відхилив ідею створення робочої групи). Гострі питання він переадресовував до парламенту, Фонду соцстраху і керівників медустанов. Висновок медсестер – акції мають тривати до переможного результату.

Катастрофічно низькі зарплати українських медиків та та їхню неможливість скористатися правом на соціальний захист вже відзначили у Моніторинговій місії з прав людини ООН.

«Соціальний рух» обурений неготовністю МОЗ брати на себе відповідальність за зміни. І немає жодної впевненості, що зміна міністра кардинально змінить ситуацію. Відомство має не констатувати брак коштів, а вимагати фінансування медицини за рахунок олігархів, які все збагачуються. На жаль, поки що гасло «Медсестра лікує, олігарх грабує» повною мірою описує ситуацію.

Фото: Політична Критика