Угоду, підписану представниками Незалежної профспілки гірників України на ПІВНГЗК, Вільної профспілки залізничників України КП «Міський тролейбус» та Профспілки працівників промисловості з однієї сторони, та кандидатом у депутати – з іншої, представлять 18 липня о 12.00 у приміщенні Торгово-промислової палати Кривого Рогу за адресою вул. Постишева, 1.

У прес-конференції візьмуть участь представники незалежних профспілок, активісти ГО “Соціальний Рух” та кандидат у народні депутати України Віталій Дудін.

“Відповідно до  угоди, кандидат у депутати зобов’язується ніколи і за жодних обставин не підтримувати та всіми доступними засобами протидіяти законопроектам, які звужують права профспілок та найманих працівників, легалізують збільшення тривалості робочого дня та зменшення витрат на оплату праці, створюють умови для підміни трудових відносин цивільно-правовими. Передусім, це стосується нового Трудового кодексу”, – зазначає Віталій Дудін.

Окрім цього, угода стосується також питанням виведення прибутків великих підприємств міста у офшори.

“Цим документом всіляко протидіяти законодавчій легалізації схем виведення прибутку в офшори, натомість підтримувати ініціативи, що сприяють реінвестуванню власників в підприємства, які отримали прибуток”, – наголошує економіст, активіст ГО “Соціальний рух” та співавтор дослідження про об`єми виведених прибутків металургійних гігантів Захар Попович.

Окремо в Угоді прописані можливості профспілок контролювати  діяльність кандидата.

“Кандидат також зобов`язується зробити своїми помічниками не менше двох представників профспілок та використовувати свій депутатський статус для сприяння дотримання прав профспілок та найманих працівників. Зокрема,  направляти запити у всі компетентні органи та особисто вимагати розслідування будь-яких випадків порушення прав спілок. У разі проведення страйків та зборів трудового колективу (в тому числі на робочому місці, на підземних виробках тощо) особисто виїжджати  на місце подій”,  - підкреслює голова Профспілки працівників промисловості Євген Галинський.

  • Коли: 18 липня о 12.00
  • Де: Кривий Ріг,  вул. Постишева,1, Торгово-промислова палата
  • Повний текст Угоди