26 вересня 2021 року сотні людей вийшли на Кліматичний марш у Києві. Цей марш підтримали навіть в Антарктиді: на станції «Академік Вернадський» робітни_ці сфотографувалися та написали пост. Мітингувальни_ці почали протест на Михайлівський площі, а закінчили біля Верховної Ради. Учасни_ці вимагали від влади збільшити кошти на запобігання наслідкам стихійних лих, забезпечити фінансування справедливої трансформації шахтарських регіонів, виділити кошти на підтримку муніципальних проєктів з розвитку відновлювальної енергетики та стимулів для домогосподарств, закласти щонайменше 40 млрд гривень щороку на підвищення енергоефективності будівель з державного бюджету для міст місцевих бюджетів.

Climate rally Kyiv 2021

На акції зібралося більше п’яти сотень людей. На ньому була в тому числі і ліва колона. Серед плакатів учасників можна було побачити такі написи, як: «Націоналізуйте ДТЕК Ахметова», «Капіталізм вбиває планету», «Ринок або клімат».

Серед гасел маршу лунали наступні:

⚡️ Капіталізм — це екокатастрофа
⚡️ Чисте повітря замість чистих прибутків
⚡️  Бунтуй, кохай, клімат захищай
⚡️ Зміни систему, а не клімат

Теми збереження навколишнього довкілля та переходу на відновлювальні джерела енергії для сьогодення актуальні як ніколи раніше. Можна тільки згадати повені на Західній Україні через вирубку лісів та постійне підвищення цін на комунальні послуги через імпорт енергії, щоб зрозуміти її актуальність.

Керівник відділу комунікацій ГО «Екодія» Валентин Пугачов повідомив «Громадському», що організатори маршу передали представникам Міністерства довкілля та нардепам 10 вимог щодо того, в яких секторах і яким чином необхідно скорочувати викиди парникових газів. Хоч ми і схвалюємо такі вимоги навряд чи цього буде достятньо, оскільки при соціально-економічній системі, де головною метою є отримання максимального прибутку, навколишнє середовище не є чимось важливим, тим більше якщо його збереження буде заважати отриманню прибутку. Виходом може стати кардинальна перебудова суспільно-економічного ладу, де проблеми виживання людства та зберігання навколишнього середовища стануть одними з основних.

Демократичний екосоціалізм замість екокатастрофи!