Першого травня 2016 року наші активісти долучились до «Нової маївки».

Серед вимог озвучених на акції були наступні:
- Не приймати новий Трудовий кодекс;
- Зменшити кількість олігархів хоча б вдвічі, підвищити мінімальну зарплату втричі;
- Закриття офшорів та перекладання податкового тягаря з кінцевого споживача  на великий бізнес;
- Забезпечення безкоштовної та якісної освіти та медицини;
- Держава має створювати робочі місця та не допускати скорочень;
- Забезпечення права на страйк для всіх громадян;
- Націоналізація та припинення приватизації підприємств, що надають суспільні блага, наповнюють бюджет та забезпечують робочі місця.

Місцем проведення першотравневої акції невипадково було обрано сквер поблизу парка ім.Івана Франка, адже саме Франко заклав традицію українського першотравня, беручи участь у акції «Львівська маївка» у 1890 році.

Біля Франка
Захід розпочався з ірландської музики, що символізує актуальність для України гасел соціального і національного визволення. Мітинг відвідали представники профспілок будівельників, київського метрополітену, а також позаорганізаційні анархісти.

Найнижча зарплатня в Європі та одні з найкоротших відпусток створюють скрутні умови роботи, високий рівень тінізації ринку праці та системність порушень прав найманих робітників зі сторони роботодавців не залишають нам іншого вибору, окрім боротьби за свої права. Але боротьба за краще та гідне життя ускладнюється лобіванням прийняття нового Трудового кодексу, норми якого суперечать Конституції України та інтересам більшості громадян.

Присутні економісти висвітлювали механізми виведення грошей олігархами в офшори, а також наголошували на тому, що ця практика є спільною проблемою для всього світу: з офшорами боряться і в Швеції, і в США. Але українська влада, за відсутності суспільного тиску, приймає закони, які спрощують процедури виведення національних прибутків у офшори. Саме тому потрібна адекватна політична сила, яка припинить ці практики.

Історик та політолог Денис Пілаш наголосив, що ліві переконання в Україні на початку минулого сторіччя мали дуже багато прихильників: від вищезгаданого Франка, до Лесі Українки, Винниченка та Грушевського. Сучасні спроби переписати історію в консервативно-націоналістичному ключі свідчать про те, що влада побоюється повторення ситуації зараз.

Філософ і лівий активіст Олександр Будило запевнив присутніх, що в Україні ліві мають боротись за евроінтеграцію Росії, а російські ліві — за повернення Україні Криму.

Будило
Молода мати, яка зіштовхнулась із тиском на роботі після повернення з дикретної відпустки закликала до об’єднання в профспілки з метою створення належних умов праці. Її робота операторкою телеканалу унеможливилась роботодавцем після народження дитини.

операторка телеканалу
На мітингу звучали пісні російського лівого опозиційного гурту «Аркадій Коц», які свого часу писались в солідарність із Майданом та виконувались в підтримку кримському анархісту, політв’язню Олександру Кольченко. Оскільки Першотравень співпав з Великоднем, концерт розпочався з виконання «Пісні про Ісуса» — пісні американських соціалістів.

гурт Аркадій Коц
Активісти були обурені нещодавним свавіллям українських спецслужб, що мало місце у Львові і принесли із собою одне з гасел, яке ставило під сумнів львівське СБУ: «Нові тарифи, старі зарплати». Лунали заклики підтримки Олега Кордіяка, у якого нещодавно було проведено обшук за сфабрикованою справою, через яку його можуть посадити до в’язниці.

плакати 1 травня
Це був єдиний першотравневий публічний захід, що відбувся того дня в столиці. Його відвідали 40-50 осіб.

Прогляньте інші фото і відео на Соцпорталі