27 грудня водій Куренівського ТРЕД Тетяна Олійник була звільнена. Вона відмовилась підписатись під наказом, оскільки є членом профспілкового комітету осередку Вільної профспілки залізничників України, повідомляють активісти Соціального руху.

Наказ, підписаний в.о. директора КТРЕД Русланом Карабчуком, не містить посилання на те, чи зверталась адміністрація підприємства до профспілки. Стаття 252 Кодексу законів про працю України зобов’язує отримати згоду як самого профкому, так і вищестоящого органу підприємства. Порушення цієї норми тягне поновлення у судовому порядку. Стаття 172 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність посадовців за незаконне звільнення з особистих мотивів.

Важливо, що звільненню передувало накладення доган — дві з них накладені у листопаді 2016 року. Жінка працює на підприємстві вже близько 10 років і ніколи не піддавалась стягненням. У квітні ц.р. вона разом з колегами вступила до Вільної профспілки залізничників України. У вересні профспілка почала здійснювати активну діяльність, через що стикнулася з тиском. Окрім цього, у грудні Тетяна заявила начальству, що відмовлятиметься виходити в рейс, бо термін придатності ліків у аптечці сплив ще у 2007 році.

1

Інкриміновані порушення, за словами Тетяни, були несерйозними і надуманими: йдеться про порушення розкладу руху. При цьому скарг пасажирів чи інших водіїв не було. За правилами, незначні відхилення допускаються з огляду на інтенсивність дорожнього руху.

«Водій – не робот, щоб до останньої секунди розраховувати інтервал. Як би були суттєві відхилення, то до мене б телефонував диспетчер. Це порушення не є наслідком грубої необережності і тим більше злого умислу», – вважає Тетяна.

На думку активістів, у цьому проявляється дискримінаційне ставлення до незалежної профспілки. Існуюча на підприємства профспілка, очолювана Василем Моцюком, користується лояльністю начальства, адже її лідер перебуває у дружніх взаєминах з директором Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Сергієм Майзелем.

Крім того, звільнення може бути помстою за участь у нещодавній акції протесту під адмінбудівлею «Київпастрансу».

Представники ВПЗУ мають намір звернутись до правоохоронних органів через порушення своїх прав та розраховують на підтримку громадських організацій.