«Голосування на підтримку Угоди про Асоціацію з Україною напевно спирається на віру в те, що заявлена проєвропейська перспектива колись буде втілена. Однак останні роки Україна рухалась далі від Європи. Варто визнати, що слідування ліберальним рецептам зробило Україну небажаною у європейській сім’ї народів. Саме дикий український капіталізм є перешкодою на шляху до євроінтеграції. Корупція і бідність стали не побічним, а прямим наслідком реформ», – заявив він.

Активіст підкреслює, що нині в Україні найнижча у Європі оплата праці, тому популістам було легко переконати голандців, що безвізовий режим означатиме масовий наплив мігрантів з України. Така ситуація створена українськими олігархами: вони штучно стримують зростання мінімальної зарплати, аби експортована до ЄС продукція була «конкурентноздатною».

Прихід у владу бізнесменів призвів до корупційних скандалів. Останній серед них стосується офшорних компаній президента Петра Порошенка. Зрощення влади й бізнесу вважається у Європі є неприйнятним: схожі звинувачення на адресу прем’єра Ісладнії призвели до перевиборів.

За його словами Україна не змогла скористатися тими перевагами, які відкрила Зона вільної торгівлі: «Мораторій на перевірки бізнесу призвів до того, що в країнах ЄС почали побоюватись вітчизняної харчової продукції. Квоти на експорт низки с/г товарів вже вичерпано, адже влада не наполягала на їх збільшення».

«Суттєві вади має українська демократія, що теж посилює ризик ізоляції. Виною тому, зокрема, неповага до прав людини (дискримінація ЛГБТ, біженців), а також присутність правих радикалів у силових структурах», – додає В.Дудін.

Як зазначає активіст, «нинішній ЄС знаходиться під владою капіталу. Однак у різних країнах присутні євросоціалісти та соціал-демократи, розвиток яких вигідний Україні». «Орієнтирами для нас виступають Словенія, Норвегія, Швеція. В усіх цих країнах присутність держави в економіці є значною, а зарплати – одні з найвищих у Європі. На останніх виборах себе зарекомендували політичні сили, які виступають за реформування ЄС, а не вихід з нього – грецька Syriza та іспанська Podemos. Сильний лівий рух є невід’ємним атрибутом передових країн Європи – нинішні протесту у Франції проти Трудового кодексу це підтверджують. Ми сподіваємось, що солідарність робітничого класу Європи допоможе здійснити тиск на українську владу», – підкреслює він.

«Без європейської підтримки нам буде важко протистояти зазіханням імперіалістичної Росії. Але якщо Україна не матиме власної стратегії розвитку, то ця допомога зведеться до надання кредитів. Нам потрібне подолання олігархії, розвиток внутрішнього ринку та забезпечення реального впливу народу на здійснення влади. Тому зближення з Європою можливе лише після ліквідації олігархічного капіталізму», – резюмує В.Дудін.