17 листопада водій тролейбусу Андрій Троян був виселений із кімнат відпочинку Куренівського ТРЕД. На його думку, причиною виселення з приміщень, де він проживав кілька місяців і вносив відповідну плату, стало членство у Вільній профспілці залізничників України (ВПЗУ). Адміністрація посилалась на Положення про гуртожитки (2015), згідно з яким «жила площа в гуртожитках не надається особам, які забезпечені житлом у тому самому населеному пункті, де зареєстровано гуртожиток». Як вважає начальство, норма підлягає застосуванню: водій проживає у с.Биківня, яке формально входить у межі столиці.

17 листопада А.Троян звернувся до керівництва КП «Київпастранс». У відповіді за підписом в.о. директора з транспорту С.Литвинова йдеться, що працівник не має права на поселення.  «Враховуючи те, що Ви зареєстровані у Деснянському районі м.Києва, підстави для надання вам жилої площі у гуртожитку Куренівського тролейбусного ремонтно-експлуатаційно депо відсутні», – повідомили у КП. Раніше подібну позицію висловив у відповіді на запит в.о. директора Куренівського ТРЕД Руслан Карабчук. Важливо, що наказу чи розпорядження про виселення не було: чиновники висловили свою позицію у листі, який оскаржити неможливо.

list_trojan

Однак це суперечить відомостям, викладеним у листі Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА. Як зазначено у відповіді на запит, в управлінні КП «Київпастранс» знаходяться шість гуртожитків, але на території Куренівського ТРЕД (вул.Сирецька, 25) їх не має. У відповідності до Положення про гуртожитки, «жилі будинки реєструються як гуртожитки» у виконавчому комітеті районних  у місті Києві державних адміністрацій.

«Виходить, що «Київпастранс» не знає, скільки має гуртожитків? Або ж керівництво КП свідомо вводить громадськість в оману, адже приміщення КТРЕД – не гуртожитки. Відтак, посилатись на відповідне Положення неприпустимо. Приміщення, з якого виселили водія, має інший правовий статус: це будівля, яка надається на оплачуваних умовах усім працівникам. Цей статус подібний до кімнат відпочинку чи готелів на вокзалах. Правила проживання кімнат відпочинку дозволяють виселення лише у виключних випадках, як звільнення. Невизначений правовий статус будівлі – це проблема бюрократів, а не працівників», – коментує юрист, активіст «Соціального руху» Віталій Дудін. На його думку, київська влада має посприяти вселенню водія до кімнат відпочинку.

gurtozhitok

Статут КП «Київпастранс» передбачає, що предметом діяльності є, зокрема,надання послуг у будинках; надання житлово-комунальних послуг та послугу сфері відпочинку.