Про це ефірі Громадського радіо заявила представниця Міжнародної жіночої ліги за мир і свободу, активістка ГО “Соціальний рух“ Ніна Потарська.

Вона нагадала, що 14 лютого Україна звітуватиме перед Комітетом.

- Загалом, МВФ дуже часто вимагає десь обмежити витрати, десь скоротити пільги, збити ринкову ціну на паливо. І у своїй роботі ми досліджуємо, як такі скорочення впливають на жінок. Відомо, що якщо взяти громадський сектор, то у вимогах МВФ йдеться про скорочення витрат на нього: десь на освіті, десь на медицині. Якщо ми говоримо, що у сфері освіти жінок значно більше, ніж чоловіків, то така вимога впливає на соціально-економічне становище жінок у нашій державі. Україна має дотримуватися не лише вимог МВФ, а й різних міжнародних конвенцій у галузі прав людини, які вона ратифікувала, – зазначає активістка.

за її словами, коли відбуваються такі скорочення (скорочення виплат по догляду за дитиною, підвищення пенсійного віку жінкам шкідливих професій), це має вплив на права жінок та їх загальне становище.

- До прикладу, скорочення у галузі освіти. Якщо мова йде про скорочення шкіл, то подекуди 95% — це жінки. Якщо держава приймає такі вимоги, то вона повинна потурбуватися про те, як забезпечити вчительок роботою. Наше завдання — поставити великий знак оклику біля питань таких скорочень і акцентувати, що вони матимуть свій ефект більшою мірою на жінок, ніж на чоловіків, – підкреслює Потарська.

Також, за її словами, у звіті йдеться про можливість зайнятості жінок, у тому числі, у буферній зоні, зонах, наближених до конфлікту. Крім того, піднімається питання сексуальної експлуатації жінок.

Як підкреслює активістка, не варто очікувати радикальних змін в діях міжнародних фінансових інституції одразу після доповіді.

- Але про це варто говорити і, зокрема, у комітетах. Це варто доносити також і до МВФ. Я не знаю таких країн, де заходи МВФ допомогли державі вийти з кризи, - наголошує Потарська.