Запити були відправлені первинною профспілковою організацією Вільної профспілки залізничників України. Зокрема, один із них стосувався кількості осіб, яким оплачувались лікарняні, а інший – витрат на проведення ремонтних робітУ листі від 13.01.2017 р. в.о. директора Руслан Карабчук відзначив, що «не вбачає підстав» для надання відповідної інформації.

«Засекречування фінансових відомостей не лише несумісне із законодавством про інформацію, а й створює корупційні ризики. Без відповідей на запити неможливо встановити, приміром, чи були витрати на ремонт завищеними. Неабажаючи звітувати про ввірені їм кошти, чиновники порушують інтереси працівників та громади Києва», – вважає юрист ГО «Соціальний рух» Віталій Дудін.

Згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації», у відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено мотивовану підставу відмови (ч.4 ст.22). Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження комунальним майном, включаючи прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти (ч.5 ст.6).

Стаття 42 Закону «Про запобігання корупції» зобов’язує керівників комунальних підприємств, зокрема, працювати, не допускаючи зловживань та неефективного використання комунальної власності. Окрім того, керівникам забороняється відмовляти фізичним або юридичним особам в інформації, надання якої передбачено законом (ст.60 «Вимоги щодо прозорості та доступу до інформації»).

Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність у вигляді штрафу за порушення права на інформацію та права на звернення (ст.212-3). У разі отримання інформації від ЗМІ чи громадськості про порушення антикорупційного законодавства посадовцями свою оцінку має висловити Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції (п.7.2 Антикорупційної програми КП «Київпастранс»).

Нагадаємо, що питання порушення прав профспілки на «Київпастрансі» підняли у Палаті громади британського парламенту.