РЕЗОЛЮЦІЯ щодо позачергових парламентських виборів 26 жовтня 2014
Ліві соціальні активісти не беруть участь у цій виборчій кампанії, оскільки не сформована партія, яка захищала б інтереси трудящих. Разом з тим хочемо висловити своє ставлення до цього процесу і пояснити, чому на цих виборах нема за кого голосувати.
1) Ці вибори – для «обраних». Високий розмір внеску (1,2 млн. гривень) вже звужує коло партій, які хочуть взяти участь у виборах. Виборчі комісії формуються пріоритетно представниками парламентських партій. Високий виборчий бар’єр на рівні 5% дозволяє проігнорувати голоси, віддані за «непрохідні» партії. Участь у виборах беруть навіть мільйонери.
2) Вибори є, народовладдя немає. Парадокс представницької демократії в тому, що вона нікого не представляє, окрім інтересів «обранців».Вибране меншість не несе відповідальності за порушення взятих обіцянок. Громадяни позбавлені права брати участь в політиці після виборів.
3) Змагання ідей відсутнє. Ці вибори не є конкуренцією програм і стратегій. Весь розрахунок зроблений тільки на популярних медіа-персонажів. Ніхто з партій не критикує капіталістичний курс влади. Суть цього курсу – захист права меншості експлуатувати працю більшості.
4) Партійної демократії немає. Навіть партії, що показово борються проти радянського минулого, є вождистськими як КПРС. Згори вниз вониконтрольовані олігархами. Розмір членських внесків необмежений, тому спонсори узурпують право керувати партією.
5) Вибори нічого не змінять. ВР не зможе подолати проблем, викликаних капіталізмом. Озвучені лідерами гонки ринкові рецепти ще більшускладнять становище простих працівників – позики від МВФ, приватизація підприємств і ліквідація пільг. Під «рішучими реформами»визнаватимуть радикальне урізання прав більшості.
Ми вимагаємо:
1. Скасувати майнові цензи для участі політичних партій та мажоритарних кандидатів у парламентських виборах.
2. Повернути можливість міжпартійного політичного блокування на виборах усіх рівнів;
3. Ввести прохідний бар’єр для проходження партійного списку до Верховної Ради на рівні 1%;
4. Скасувати необхідність для політичних партій України раз на 10 років брати участь у виборах під загрозою їх зняття з реєстрації в Міністерстві юстиції України;
5. Повернути демократичну можливість для виборців голосувати «Проти всіх»;
6. Обмежити суму виборчих фондів. Обмежити розмір членського внеску. Фінансування виборів виключно за рахунок держбюджету. Категорично заборонити як пряме, так і непряме фінансування виборчих кампаній в обхід офіційних виборчих фондів партій та кандидатів;
7. Ввести інститути громадського контролю з вирішальним голосом відносно витрачання партіями і кандидатами коштів виборчих фондів;
8. Закріпити право повного і безперешкодного доступу партій і кандидатів під час виборчої кампанії до ЗМІ приватної форми власності;
9. Відкликання депутатів усіх рівнів.
10. Виборці повинні мати такі ж можливості, як і делегований ними представник. Внесення законопроектів (народна ініціатива) шляхом збирання підписів 15 тис. осіб (саме така кількість виборців віддали голоси за окремих мажоритарних кандидатів)
Оргкомітет Партії соціальної революції.
19 жовтня 2014. Кривий Ріг