Членів профспілки викликали до Навчально-курсового комбінату підприємства (вул. Дегтярівська, 37) на так зване «засідання атестаційної комісії» з метою понизити їм класність та знизити відповідно заробітну плату.

За словами активістів ГО “Соціальний рух“, ці дії адміністрації мають відверто дискримінаційний характер по відношенню до незалежної профспілки. З 270 водіїв Куренівського ТРЕД на «атестацію» були викликані лише 12, з них 9 активістів Вільної профспілки залізничників України. При цьому троє водіїв, які не є членами незалежної профспілки, на відміну від профспілковців, дійсно мають зафіксовані порушення ПДД (їх відстороняли від керування тролейбусами через алкогольне сп’яніння). Що ж стосується всіх 9 активістів профспілки, то жоден з них протягом останнього року не порушував ПДД. Отже, відповідно до Положення про атестаційну комісію (п.2.1), водії не мали підлягати атестації, яка проводиться у разі скоєння порушень правил дорожнього руху, правил експлуатації та нормативно-правових актів з безпеки. Підставою до залучення профспілковців до «атестації» стала буцімто незадовільна оцінка їх знань проведена на свій розсуд керівництвом Куренівського депо.

При цьому не були дотримані передбачені законом терміни повідомлення працівників про атестацію. Більшість з профспілковців отримали інформацію про свою атестацію напередодні, а один – взагалі пізно в ночі. Отже, атестація була проведена з порушенням норм закону „Про професійний розвиток працівників”, який передбачає (ст.11), що інформація про проведення атестації доводиться до відома працівників не пізніше ніж за два місяці. При цьому, взагалі не було підготовлено характеристик, з якими члени комісії мають бути ознайомлені не пізніше ніж за тиждень до атестації. До складу атестаційної комісії не було включено представника незалежної профспілки. Певною мірою начальство загнало себе у пастку: деяких водіїв примусили працювати за сумісництвом, а сумісники звільняються від атестації.

Незважаючи на махінації з нічними повідомленнями, всі активісти профспілки з’явилися вчасно о 10:00 до Навчально-курсового комбінату, повідомили представникам комісії про її нелегітимність та відмовилися від проходження такої неправомірної «атестації». Навіть голова комісії С.Литвинов не з’явився на засідання. За словами очевидців, навіть окремі члени комісії висловили скепсис щодо дотримання усіх процедур.

Активісти ВПЗУ склали акт про нелегітимність «атестації», який буде направлений до керівництва «Київпастранс». В акті зокрема зафіксовано, що і сама атестаційна комісія була зібрана не в повному складі, були відсутні особисті справи та характеристики працівників, інші порушення.

У разі відмови керівництва Куренівского ТРЕД визнати неправомірність своїх дій буде направлено відповідний позов до суду.

Варто зазначити, що згідно міжнародних стандартів неправомірна атестація теж може виступати формою тиску. Євросуд у справі „Данілєнков та інші проти Росії” визнав, що саме члени нелояльної до роботодавця профспілки більше всього піддавались атестації.