“ЧС – анархісти, послідовні критики президента, уряду та їх антисоціальної політики, противники капіталізму, противники російської експансії, учасники Майдану”, — пише на своїй сторінці в Facebook правозахисник, активіст Соціального руху Володимир Чемерис.

За його словами, СБУ затримала ще кілька невідомих громадян. У відомстві зазначать,  що викрили цілу групу осіб, яка готувала провокаційний «першотравневий марш».

“1 травня є ДНЕМ МІЖНАРОДНОЇ СОЛІДАРНОСТІ ТРУДЯЩИХ, яке відзначають маршами, акціями протесту у всьому світі. В Україні 1 травня є державним святом. Вперше в Україні ДЕНЬ 1 ТРАВНЯ був відзначений 1890-го року саме у Львові, за участю ліворадикала, першого перекладача творів Маркса українською, Івана Франка. Чому першотравневий марш у такому разі є «провокаційним», у повідомленні СБУ не зазначено. Очевидно, така кваліфікація є не правовою, а суто політичною”, — підкреслює правозахисник.

Він зазначає, що сама по собі підготовка будь-якого мирного зібрання не може бути кримінальним злочином.

“СБУ відкрила «кримінальне провадження за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України». Для того, аби вчинити таку процесуальну дію, СБУ повинна мати достатні підстави. Які ж підстави для такої дії випливають з повідомлення СБУ? Очевидно, «антидержавними» СБУ визнало такі гасла ліворадикалів: ЗА ВОЛЮ ПОВСТАНЕ ТРУДЯЩИЙ НАРОД! ГЕТЬ МІНІСТРІВ, ГЕТЬ КАПІТАЛІСТІВ!”, — зазначає Чемерис.

Правозахисник підкреслює, що Олег Кордіяка як людина, яка зазнала репресій за висловлення своїх поглядів або реалізацію своїх громадянських прав, є в’язнем сумління.

“Він та інші затримані СБУ у Львові має бути безумовно звільнений. Усі працівники СБУ, які давали наказ про ув’язнення Кордіяки та виконували його, мають бути притягнуті до кримінальної відповідальності за посадові злочини”, — вважає Чемерис.

У свою чергу активісти «Чорного світанку» на своїй сторінці в ВК пишуть, що зараз затриманого відпустили.

“В нього було проведено обшук, під час якого вилучили всю техніку, і, насамперед, ноутбук з доступом до соціальних мереж та особистими даними. Також повідомляється про обшуки в інших активістів. Щодо інших затриманих — скоріш за все, це несправжні активісти, бо ніхто ніколи не чув і не знає про їхню діяльність”, —  сказано в повідомленні.

“Очевидно, що СБУ намагається прирівняти нас до комуністів, ставлення до яких в суспільстві та з сторони влади надзвичайно негативне, й звинуватити в сепаратизмі. Очевидно й те, що наша держава починає стрімко перетворюватись на поліцейську й задавлювати будь-які соціальні молодіжні ініціативи”, — кажуть львівські анархісти.