Члени «НацКорпусу» у своїй публічній заяві кажуть, що здійснили саме «затримання». Вони присвоюють повноваження правоохоронців чи злились в єдине ціле з системою? Чи є це обіцяна деполітизація поліції? Вже після інциденту праворадикалами було вигадано версію про побиття неповнолітньої, яку ніхто, окрім них, самих не підтвердить (неясно, як напад міг статися у присутності семи дорослих чоловіків). Обіцянка активістів НК розправитись з опонентами і явна неприязнь до Дмитра змушує засумніватись у названих мотивах конфлікту (об’єкт групового нападу названо «особою, яку важко назвати людиною»).

Як вважає «Соціальний рух», факти вказують на те, що дані особи близькі до влади. Так, один з лідерів закарпатського осередку «НК» Тарас Деяк отримав премію від прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, у тому числі за сприяння правоохоронним органам. У свою чергу представник «Національного Корпусу» Дмитро Зотов є майором резерву Національної гвардії.  Вражає, що організація з такою підтримкою силовиків спрямовує удари на пересічних громадян лише тому, що вони мають відмінні від їхніх переконання. Показово і те, як лояльно ставиться поліція до однієї сторони конфлікту: коли Дмитро забажав написати заяву на активістів «НК», то поліція намагалась відмовити його від цієї ідеї й навіть ручки у відділку не виявилось.

Інтерв’ю з Дмитром Купером дозволяє зрозуміти, що молодь в українських містах вже на собі відчуває, що несе союз влади й праворадикалів.

-       Дмитре, чи став інцидент 31 липня несподіванкою для тебе?

-       І так, і ні. Від правих варто було очікувати чогось подібного, адже на останній мій концерт, як мені відомо, вони звозили людей з трьох областей, щоб його зірвати. Тоді в них нічого не вийшло: вони просто стояли поруч, не наважившись здійснити напад на групу відвідувачів. Враховуючи, що «праваки» є підлими людьми і не діють без чисельної переваги, то і зараз не варто було очікувати чесної дуелі. Їм все ж вдалось обрати момент для нападу тоді, коли я був найменше до нього готовий. Однак навіть це мені не завадило дати відсіч організатору даної витівки – Дмитру Зотову.

Здавалось, що сперш він дійсно хотів «чесної бійки один на один», але вже потім підбігли його товариші з криками на кшталт «наших б`ють» і провели своє «героїчне» затримання, попередньо викликавши поліцію. Це було схоже на спланований сценарій.

-       Чи наявні факти співробітництва неонацистів і влади?

-       Ну так, хоча б ця ситуація. «НацКорпус» діяв фактично «ментівським» чином, напали всімох на одного, зробили так, щоб атакований ніяк не зміг оборонятись. Спочтаку вони насідали по 1-2 на кожну кінцівку, а потім перемотали руки ізолентою і викликали поліцію. Все згідно статуту МВС =) А взагалі таких випадків, я гадаю, можна згадати чимало, хоча б подивитись на багатотисячні «радикальні» марші цих «патріотів-націоналістів», на які поліція виходить без жодної амуніції взагалі, а отже вони не очікують жодних протиправних дій. І насправді це показово: немає вже ніяких лівих і правих у звичній формі, є сили революційні і сили просистемні. Все стає на свої місця адже «правий» і «просистемний» – близькі слова і куди безглуздішим звучить такий оксюморон як «революційні праві». До речі, усі пам`ятають такий рух як «Революційні праві сили» – їх спроба робити «Майдан-3» завершилась невдачею, адже їх розігнали представники ЦК «Азов». Аби вислужитись перед своїми хазяями при владі вони навіть пішли на такий крок, щоб розігнати своїх здавалось би ідейних побратимів. А відтак, підсумовуючи можна сказати, що «НацКорпус» не просто симпатизує поліції, а по-суті і є поліцією, яка ще доповнюється і насичується профашистською ідеологією.

-       Як прокоментуєш заяву «НК»? Як тобі їхній виклад фактів і оцінки вашої діяльності?

-       Поняття «факт» там і близько не лежало: суцільна брехня. Причому настільки очевидна, що краще було взагалі нічого не писати. Навіть в самому банальному збрехали: мені не 22 роки, а 19. Хай пересічні праві зададуть собі питання: чому для затримання «біологічно неповноцінної особи» знадобилось аж 7 чоловік? Можна зрозуміти, чому з’явилась брехня про «напад на неповнолітню»: треба було виставити себе героями, але будь-хто розіб`є цю версію на шматки. По-перше, де хоч один доказ? Відео, фото і т.д. По-друге, дивно, що хтось нападає на дівчину, і тут чисто випадково намальовуються семеро «нацкорпусівців», а потім ще й виявляється шо нападник – їхній ідеологічний ворог. Хоч ця стаття вже краще попередніх (тут хоч обійшлись без «геноцидів українських дітей» і «роботи на Кремль»), але все так само безглуздо і смішно.

-       Чого найбільше бояться ультраправі – нових ідей, солідарності, втрати монополії на вплив у молодіжному середовищі?

-       Як би банально не звучало, але найбільше всього вони бояться правди; бояться, щоб люди дізнались про неї. І тому відповідно, весь правий рух тримається на брехні, пропаганді і популізмі. Ніхто ніколи не помічав, що вся їхня «правизна» обмежується статтями в Інтернеті, на вулиці ж вони паразитують на ідеологіях своїх ворогів, тобто коли треба покритикувати лівих, вони використовують ліберальну риторику, коли треба покритикувати лібералів – ліву. Отже, вони свідомо чи несвідомо розуміють, що їхньої ідеології в чистому вигляді ніхто не сприйматиме, адже для переважної більшості людей світ правих є абсолютним пеклом де вони не мають жодних прав, а лише обов`язки перед вождем, або вождями (в залежності від різновиду тих чи інших правих ідей). Саме тому найбільше чого бояться праві – правди, адже коли правда переможе, то праві позбудуться всього вищеперерахованого.

P.S. З творчістю молодого виконавця, що надихається ідеями суспільства без «без царя і пана», можна ознайомитись за посиланням.