Гірники найбільшої в Україні уранової шахти «Інгульська» в Кропивницькому, що входить до складу Східного гірничо-збагачувального комбінату, восени минулого року з вимогою підвищити зарплатню не піднялись з забою на поверхню після нічної зміни. Керівництво шахти спершу пообіцяло виплату премій та підвищення зарплатні з весни, однак пізніше розцінило дані дії як страйк та подало на 94  гірника в суд.

Така цинічність власників обурила ряд профспілкових організацій та викликала  міжнародний резонанс.

Зокрема,  українських шахтарів підтримав лідер Лейбористської партії Британії Джеремі Корбін, а депутат Халід Махмуд підняв це питання у грудні під час парламентських дебатів з закликом до українського суду негайно і безумовно припинити провадження у справі.

«В Україні є шахтарі, які не отримували премій із серпня, а їхня зарплата складає 231 євро на місяць. Важливо подивитися на це, зокрема, в світлі того факту, що 94 шахтарі відповідають у суді, підлягають кримінальному переслідуванню за те, що вони борються», – заявив британський парламентар, передає ініціатива «Українська кампанія солідарності».

18 січня у залі суду підтримати обвинувачених прийшли ряд активістів та профспілковців, утоми числі з інших міст.

«Правда завжди на стороні пригноблених. Ми вас підтримуємо. І ми доб’ємося зарплат не тільки в тисячу доларів, але набагато вищу», – заявив лідер Незалежної профспілки гірників України в Кривому Розі, активіст Соціального руху  Юрій Самойлов.

У свою чергу голов НПГУ Михайло Волинець на своїй сторінці в Facebook повідомив, що суддя зупинила провадження на 10 днів для того щоб розглянути наше клопотання про відвід.

«Ми маємо сумнів в неупередженості та об’єктивності судді», – заявив він.

Якщо позов адміністрації буде завдоволено, то лідерів страйку зможуть звільнити за невиконання трудових обов’язків.