Очікувати на масові маніфестації в умовах епідемії складно, що визнали навіть глобальні профспілкові об’єднання. Побоювання громадян за здоров’я, закриття громадського транспорту та підвищена увага влади відіграють свою роль. Проте загострення соціальних проблем та загрози олігархічних реформ змушує згадати про сенс цього свята не дозволяє відпочивати у такий день.

Профспілкова активістка Олена

Olena2

Активісти «Соціального руху» й профспілчани разом з іншими небайдужими колегами провели флешмоб на Майдані Незалежності. Серед 15 учасників заходу можна було впізнати відомих представників різних професійних галузей. Прийшли члени профспілок сфери доставки, залізниці, метрополітену, а також самозайняті й діячки культури. Лідер Профспілки будівельників України Василь Андреєв розповів про боротьбу на заводі «КВАРСИТ» (Донецька обл.), де всупереч тиску місцевої влади робітники вийшли на мітинг проти зарплатного боргу саме 1 травня.

КВАРСИТ2

КВАРСИТ001

Вимоги трудового колективу заводу “КВАРСИТ” підтримали того ж дня на Майдані Незалежності в Києві.

1MAYdan

До київської акції долучився Антон Гура, який бореться за права медпрацівників (зокрема, він доклав зусиль до організації масового мітингу персоналу лікарні № 8 у Києві), а також активістка профспілки виробничників та підприємців Наталія Землянська і вела стрім онлайн. Як було доведено, проводити акції з дотриманням карантинних обмежень можна. При цьому поліція не перешкоджатиме заходу.

Окрім цього, на Індустріальному мосту у столиці вивісили банер з гаслом “Капіталізм вбиває”. Висловили солідарність з боротьбою робітничого класу також у Львові, Харкові, Одесі, Бердянську (Запорізька обл.), а також у інших містах.

Медсестра Ніна Козловська

Український капіталізм показав громадянам, що вони йому не потрібні. То чи потрібен нам капіталізм? Внаслідок епідемії чимало аргументів проти соціалізму згинули. Ідеї вільного ринку призвели до катастрофи в умовах нежиттєздатного олігархічного капіталізму в Україні. Поступове перетворення охорони здоров’я та фармакології на комерційні послуги протягом останніх десятиліть призвели до катастрофи тоді, коли люди опинилися без роботи і грошей вони стали вразливішими до хвороби CODIV19. За гідними зарплатами людям доведеться їхати за кордон, наражаючи своє здоров’я на небезпеку. Закони конкуренції застосовуються в інтересах монополістів. Малі підприємці зазнають збитків, тоді як великі мережі вільно здійснюють діяльність.

Протиепідемічний порядок денний має виглядати так:

1. Ізоляція олігархів. Найбагатші повинні втрати владу через націоналізацію стратегічних підприємств та заборону займати державні посади мільйонерам.

2. Уникнення контактів з МВФ та офшорами. Списання зовнішнього боргу, деофшоризація та прогресивне оподаткування капіталів – ресурс для одужання.

3. Оздоровлення соціальної сфери. Компенсація втрати заробітку людям, що пережили карантин, фінансування медицини, мораторій на виселення.

Львів:

Харків:

 

Бердянськ:

 

Київ: