Молодь лівих і анархічних поглядів разом з артистами провела акцію під Нацоперою ім.Т.Г.Шевченка. Протестуючі солідаризувались з артистам, які примусово переводять на строкові контракти та звільняють. Було показано, до яких негараздів призводить бажання еліти максимізувати свої прибутки та відсутність впливу лівих політсил. Переконливості словам додали музичні номери, виконані борцями за права працівників культури. Молодь розгорнула гасла проти Трудового кодексу і ухилення великого бізнесу від податків: «Тарифи, офшори – засоби терору», «Тебе звільнять за пости в Facebook», «300 годин на місяць. Новий ТК: на старт, увага…».

Як зазначив голова ради ГО «Соціальний рух» Володимир Чемерис, київська маївка проходить вже в 100-ий раз. Офіційне святкування Міжнародного дня праці розпочалось за рішенням УНР. Місце було обрано невипадково — біля пам’ятника Миколі Лисенку. Відомий композитор був громадівцем і прихильником соціал-революційного руху, зазначив активіст організації Федір Устинов.

Звільнена віолончелістка Опери, а нині – профспілкова лідерка – Віра Корнілова розповіла, як під прикриттям економії бюджету артистів переводять на тимчасові контракти. Граючи на вулиці, артисти привертають увагу до того, як знижується роль культури. Конституційний Суд України відмовився розглянути правомірність змін до закону про культуру, тому саме солідарність залишається основним засобом тиску на владу. Координатор «Соціал-демократичної платформи» Богдан Ференс підкреслив потрібність подібних заходів, що можуть вплинути на життя конкретних людей, а не обмежуються загальними гаслами. У свою чергу Олександр Будило, активіст організації «Проти течії» висловив сподівання, що процеси євроінтеграції України допоможуть перейняти досвід самоорганізації трудящих ЄС.

Активіст «СР» Віталій Дудін зазначив, що подолання кризи залежить від згуртованості людей праці: небачені багатства зосереджені в руках олігархів й лише солідарність дозволить їх справедливо розподілити. Безконтрольна офшоризація економіки та розвиток сировинних галузей робить невигідним розвиток освіти в Україні, додав к.е.н., учасник «СР» Захар Попович. Неоліберальна налаштованість влади свідчить, що реформи вона вбачає лише у збільшенні експлуатації, у т.ч. шляхом прийняття нового ТК. Незалежна активістка Марія заявила, що новий Кодекс не є прогресивнішим у гендерних питаннях, як це намагалась представити влада.

Кульмінацією заходу стали барабанні ритми від професійних перкусіоністів, що є членами вільної профспілки. Також було виконано мелодію «Інтернаціоналу» на скрипці.

1may17-2
1may17-3
1may17-4
1may17-5
1may17-6
1may17-7
1may17-8
1may17-9
1may17

Як відомо, цьогоріч тільки в столиці пройшла низка заходів до 1 травня. Зранку активісти «СР» поширили листівки проти Трудового кодексу на кількатисячній демонстрації Федерації профспілок України. Учасники реагували схвально, хоча керівництво заняло позицію підтримки ТК. Організація подібного заходу вперше за кілька років підряд свідчить про неможливість стримувати хвилю соціального невдоволення.

Масштабна акція робітників шахт та металургійних підприємств відбулась у Кривому Розі. До заходу долучились активісти «СР». 300 чоловік перекрили проїжджу частину у 95 кварталі, вимагаючи підвищити зарплату до європейського рівня. У 2014 році робітництво Кривбасу добилось цієї мети на шахтах КЗРК та Evraz. Також робітничі демонстрації під гаслами проти ТК за участі робітників відбулись у Маріуполі (всупереч забороні) та Дніпрі.

KR1may17-2
KR1may17

Доводиться констатувати, що самозахист працівників ще знаходиться на початковому рівні. Проте збільшення конфліктів та акцій на 1 травня вказує, що ситуація може змінитись. Трудящих має об’єднати не заміна окремих міністрів, а згортання ринкових реформ, що вимагають нових жертв.

 

«Соціальний рух»