19 січня 2022 року в містах України вчергове пройшли антифашистські акції. Мітинг у Києві під назвою «Покінчимо з праворадикальним насильством» відбувся біля Подільського управління поліції. Саме сюди 19 січня 2021 р. було доставлено тих, хто вийшли на подібну акцію минулого року. Упродовж року Подільському районі столиці ультраправі безкарно вчиняли провокації. Під час заходу активісти засудили факти потурання ультраправим з боку поліції й закликали суспільство відстоювати свободу.

19 jan 2022 Kyiv

«Праві екстремісти вчиняють нові злочини й нав’язують атмосферу страху на вулицях. Поліція закриває на це очі або затримує антифашистів як це було рік тому на Подолі. Тоді силовики завадили вшанувати убитих російськими неонацистами Анастасію Бабурову та Станіслава Маркелова – противників шовінізму і путінського режиму. Правоохоронці не долають проблему ультраправого насильства, а часто заважають її подоланню», – заявляють організатори.

Ознайомитися з виступами можна на відео за посиланням.

Теза про незаконність притягнення до адміністративної відповідальності та затримання антифашистів 19 січня 2021 року знайшла своє підтвердження буквально на наступний день після протесту. Шевченківський районний суд міста Києва 20 січня 2022 року присудив компенсацію моральної шкоди внаслідок протиправних дій поліцейських на підставі рішення Подільського районного суду м. Києва від 22 лютого 2021 року, яким провадження у справі було закрито у зв’язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

19 jan 2022 Lviv

Також акції до 19 січня відбулися цього року у Львові (фото угорі) та Маріуполі.

19 jan 2022 Mariupol

Захід було висвітлено у низці медіа:

- Соцпортал
- ZMINA
- Суспільне