У Києві десятки людей вийшли на вулицю 19 січня 2021 року, щоб виступити проти безкарності ультраправих. Основна частина людей була брутально затримана поліцейськими нібито через порушення постанови Уряду про локдаун (у ній йдеться про заборону масових заходів). ПравоПохоронці закрили очі на статтю 39 Конституції, яке лише суду дозволяє забороняти акції. Конституція під час карантину не діє, повідомив один з поліцейських. Тим часом близько півсотні праворадикалів без масок і дотримання дистанції зібрались біля Михайлівської площі, щоб вочевидь напасти на антифашистів (коментар «Фашисти, поліція – одна коаліція» виявився дуже показовим).

19january Kyiv

Гасла акції 19 січня, незважаючи на протидію поліції та підконтрольних їм неонацистів, з’явились у різних кінцях столиці – біля пам’ятнику Сагайдачного, біля Подільського управління Нацполіції та біля столичного залізничного вокзалу.

Співпраця поліції з правими, фінансування екстремістів і залучення праворадикалів до силових формувань обернеться трагедіями для суспільства. Убивство Анастасії Бабурової та Станіслава Маркелова підтверджують небезпеку такого союзу на прикладі Росії. На жаль, сьогодні нам не дали мирно вшанувати загиблих та висловити солідарність зі скривдженими.

19january Kyiv-7

Як ми бачимо, державі легше арештувати критиків правого терору, а не карати злочини неонацистів. Влада й надалі відповідатиме на пандемію насадженням поліцейщини, а не достатнім фінансуванням медицини. Це є логіка бездушного неолібералізму, протест проти якого наростає по всьому світу.

Відносно 13 осіб складено адмінпротоколи за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил карантину людей), їх захистом займаються правозахисники.

19january Kyiv-8

За право збиратися мирно і висловлювати погляди ми будемо боротися далі. Цього вимагають інтереси звільнення народу від олігархії та коаліції її прислужників (поліції та праворадикалів).

Дякуємо усім, хто висловив солідарність в Дніпрі, Львові, Запоріжжі, Одесі.

19january Kyiv-2

Геть фашизм! Геть капіталізм!

063-195-41-94

Висвітлення у ЗМІ:

- Еспресо (фото)

- Магнолія-ТБ

- Новая Газета

- ZMINA. Центр прав людини (фото)

- Ґрати

- Цензор.НЕТ (фото)

- Страна.UA

- ZN.UA

- Вести

- Bit.ua

- Фокус (відео)

- Радіо Свобода

- Ukranews

- Ракурс

- Громадське радіо (фото)

- Соцпортал (відео)

- Хрещатик (відео)

- Корреспондент (фото)