Зборами було ухвалено рішення про створення нової партії лівого спрямування, що поєднуватиме орієнтацію на робітничий клас з використанням інноваційних принципів політичної організації. «Партія виступатиме проти жахіть ринкових реформ та свавілля роботодавців», – зазначають учасники.

Захід розпочався вступним словом лідера незалежного профспілкового руху міста Юрія Самойлова. Шахтарка Алла Латнер заявила, що, користуючись своїм всевладдям, начальники підприємств придушують будь-які спроби робітничої самоорганізації, тому працівникам потрібно мати свою партію.

Також було зачитано привітання з інших країн, які славляться сильним лівим та профспілковим рухом. Зокрема, від активістів французької «Нової антикапіталістичної партії» / Возз’єднаного Четвертого інтернаціоналу та британських профспілок / близької до соціалістичного крила лейбористів ініціативи «Ukraine Solidarity Campaign». Від платформи «Маркс ХХІ» німецької партії «Die Linke» виступив Антон Тун. На думку виступаючих, саме робітнича солідарність допоможе встановленню миру в Україні.

За основу схвалено проект програми, базований на антиолігархічних вимогах «Плану соціальних змін», що отримав схвальну оцінку у трудового люду під час Євромайдану. Головними ідеями є заборона мільйонерам займати державні посади, жорстке оподаткування олігархічного капіталу, покінчення з офшорами, а також побудова демократичної економіки замість капіталістичної. Активісти вважають, що такі сфери, як медицина, освіта, транспорт чи ЖКГ, є загальним благом, а не сферою отримання прибутків. Сьогодні трудящі позбавлені впливу на політику, тож створювана партія має стати оазою народовладдя й демократії участі. Її діяльність базуватиметься на таких принципах, як регулярне звітування про фінанси, безлідерність та участь членів у прийнятті рішень шляхом електронного голосування, – заявив активіст Віталій Дудін, презентуючи статут.

Тепер активіст(к)и збирають підписи на підтримку створення партії, що встане в опозицію до грабіжницьких ринкових реформ та покладе край жебрацьким соцстандартам.