Як виявилося згодом, кидання торту в чиновника було виправданим. Його виступ був повністю спрямованим на те, щоб обмежити соціальні гарантії студентів. За його словами, головною проблемою є «неефективні» видатки, які потрібно «оптимізувати». Україна не може виконати існуючі закони, тому систему освіти очікують масштабні урізання. На думку «Соціального руху», кошти потрібно знайти за рахунок податкового тиску на власників капіталу.

Молодь вважає, що нові урізання зроблять студентів ще залежнішими: вони будуть повинні постійно доводити свою лояльність. Сперш активісти мали намір розгорнути банер «Молись за стипендію» з хрестом, зробленим із доларів. Проте згодом зробили вибір на користь більш веселого і динамічного жесту. Після невеликої штовханина з охороною ніхто не був затриманий. Дискусія, що продовжилась потім, засвідчила рішуче неприйняття заходів економії з боку студентства та керівництва вузів. Свою точку зору могли висловлювати лише прихильники неоліберальної ортодоксії: гострі запитання оголошувались «поза темою».

Скасування стипендій зробить студентів голодними і нав’яже атмосферу конкуренції в системі освіти. Ми вважаємо, що Мінфін має зупинити свої антинародні реформи, інакше торт на піджаку стане звичним дрес-кодом прес-конференцій. Віримо, що торт сьогодні може врятувати чиновників від чогось більш небезпечного завтра.

Геть неефективних міністрів-капіталістів!
Бунтуй, кохай, грошей не віддавай!
Хай оплачує еліта медицину та освіту!