Незалежність України опинилася під загрозою внаслідок повномасштабного нападу Росії на українські землі.
Держава не може собі дозволити далі виплачувати  борг перед зовнішніми кредиторами, оскільки економіка дестабілізується внаслідок воєнних дій, збільшення витрат на військовий сектор та боротьбу з наслідками війни.

Наразі зовнішній борг України ━ $125 млрд. Заплановані витрати на обслуговування державного боргу у 2022 році ━ близько $6,2 млрд. З них на розрахунки з МВФ ми витратимо $2,7 млрд. Це рівняється 16,5 мільйонам середніх річних пенсій. Від імені народу України ми вимагаємо зняття боргового зашморгу і надання різносторонньої фінансової допомоги.

Нин українці знаходяться в епіцентрі воєнних дій, позбавлені можливості працювати та отримувати заробітну плату, ми втрачаємо житло, підприємства та інше майно. Більше того, російська окупація руйнує стратегічні та критичні інфраструктурні об’єкти, шляхи сполучення та економічний потенціал України через нагальну необхідність мобілізувати всі можливі ресурси для потреб війська загарбників.

Висловлюємо вдячність європейським політичним силам, зокрема, польській лівій партії Razem, яка порушила питання про взяття зовнішнього боргу України на обслуговування Європейського центрального банку та інших кредиторів.

Чому борг не є справедливим?

 Україна залишається однією з найбідніших держав Європи, яка зараз змушена захищатись від агресивної навали армії Росії (другої у світі за чисельністю). Витрати державного бюджету на озброєння та медикаменти для поранених різко зросли. У перспективі Україна потребуватиме значних коштів, щоб відновити домівки та інфраструктуру.

В цих умовах виплачувати держборг Україна зможе лише відмовляючи своїм громадянам у задоволенні найнеобхідніших потреб.

Безконтрольне залучення і антисоціальні вимоги щодо надання кредитів стало наслідком тотальної олігархізації: не бажаючи боротися з багатіями, влада брала нові запозичення. Кредити отримувались під вимоги скорочення соціальної сфери, а їх виплата змушує економити на життєво важливих потребах і фінансуванні фундаментальних секторів. Через брак коштів в Україні не оснащені лікарні, скорочуються та недофінансуються лікарі, вчителі та інші представники соціальної сфери. Наприклад, шахтарі деяких регіонів не отримують зарплат взагалі.

Із закликом списати борг до міжнародної спільноти звернулися також і найбільші профспілкові об’єднання України, які репрезентують волю 5 млн українських трудящих.

Кому вигідна  відміна боргового тягаря?

Цей крок допоможе народу України, адже внаслідок воєнного вторгнення їй потрібні кошти на захист цивільного населення, житло для переселенців та ліки для поранених. Це рішення буде вигідне європейським сусідам, адже посилить ділову активність в Україні та знизить вірогідність війни в Європі, допоможе відбудувати зруйновану економіку і розбомблену інфраструктуру. Добробут в Україні є критично важливим для стабільності в Європі.

Які наслідки матиме усунення боргового тягаря?

  • –       Це сприятиме відновленню стратегічних та інфраструктурних об’єктів, які зруйновані внаслідок воєнних дій.
  • –       Це стримає політику жорсткої економії на соціальній сфері, допоможе з часом відродити їх міць та якість, дозволить працівникам і працівницям галузі мати достойний рівень життя.
  • –       Це утвердить справедливість у взаєминах між Європою та Україною, буде ще одним суттєвим жестом підтримки.

Вимагаємо звільнити Україну від боргового ярма!

SIGN THE PETITION IN ENGLISH: Open Petition