Як повідомили Соціальному Руху у Профспілці кранівників, 29 червня о 8:15 після нічної зміни кранівниця Іванченко Надія Станіславівна спускалась з крана. Платформа крана  була перев’язана дротом. Остання відірвалась на висоті 3 м. Кранівниця отримала тяжку травму – компресійний перелом хребта. Роботодавець не став викликати “швидку” та звелів на своїй автівці відвезти одному з будівельників постраждалу до найближчого травмпункта. Згодом виявилось, що травма серйозніша і Надія Іванченко потребує якнайшвидшого хірургічного втручання, яке коштує чималих грошей. Відсутність виклику “швидкої” може поставити під сумнів кваліфікацію травми як виробничої.

Зараз Надія Станіславівна перебуває в Київській міській лікарні швидкої допомоги.  Обидва роботодавці: замовник і підрядник намагаються уникнути відповідальності. Лікарі не роблять операцію в борг – чекають на підтвердження від роботодавця готовності оплатити покупку металоконструкції для фіксації хребта постраждалої. Лікарі кажуть, що час грає проти пацієнтки і без своєчасного лікування можуть виникнути серйозні ускладнення, – повідомляють у Профспілці кранівників, наголошуючи, що травма може закінчитись паралізуванням ніг.

За даними профспілковців,  колишні працівники того крану не раз говорили виконробу та начальнику ділянки про небезпечне кріплення майданчика: про те, що його треба приварити або прикрутити. Однак отримували негативну відповідь та, обурені техстаном будмайданчика, просто йшли з роботи на тому об’єкті.  Більш того, як зазначають будівельники у коментарях, навіть після нещасного випадку з Надією кран продовжує працювати. Соціальний Рух звернувся за єдиним наявним контактом до відділу продажів ЖК Центральний-2 за телефоном (044) 290-18-05. Там заявили, що про нещасний випадок нічого не знають. Контакти представників менеджменту чи відповідальних за техніку безпеки осіб давати відмовились.  Замовником будівництва є ТОВ Промальт, генпідрядником – ТОВ БК “Ібіс”. Наразі профспілкою оголошено про збір коштів: Приватбанк, Іванченко Надія Станіславівна 5168757331930091

ЖК центральный-2
Раніше про власне травмування на виробництві та загибель напарниці активістам «Соціального руху» розповіла кранівниця з Києва Галина Владимаренко. За її словами, через несправне обладнання на будмайданчиках, постійний примус до порушення техніки безпеки та перевтому нещасні випадки стаються дуже часто. А неналежно оформлені працівники та працівниці не можуть розраховувати на компенсацію. Ми також писали про катастрофічний стан на будмайданчиках щодо дотримання техніки безпеки. Приєднуйтесь до «Соціального руху» у соцмережах: