Шановні колеги!

Звертаємося до самих себе.  Більше немає до кого. Ми з вами – покинута та зраджена армія. Армія, що веде бойові дії на передовій без забезпечення боєприпасами, без керівництва. Армія, яку намагаються розформувати під час війни. З нами навіть не розмовляють.

Нас повідомляють – що з 1.04.2020 «ніхто реформу не призупинятиме». Коронавірус – не причина. Інфекційні лікарні залишаються на державному фінансуванні, решта – у прірву. І хто це нам таке каже? Мабуть, міністр охорони здоров’я? Або президент країни, що змінив свою думку щодо реформи? Та ні.  Це Сам Пан Радуцький.

Виявляється, взагалі не президент і не міністр визначають стратегію дій галузі в період епідемії.

Навпаки, у нас йдеться про можливу відставку міністра (голова МОЗ Ілля Ємець був відправлений у відставку 30 березня. Його замінив близький за поглядами до Уляни Супрун Максим Степанов, – ред.).  За «недостатню ефективність заходів щодо боротьби з коронавірусом» – за два тижні? А також за спробу призупинити реформу. Нагадуємо, вже другу відставку. Саме за небажання проводити реформу. То, може, щось таки не так з реформою?

Ліквідація СЕС, проведена Уляною Супрун, пройшла гладенько і безкарно. Галузь продовжують «оптимізувати». І проводити реформу, яка, на думку всіх медичних працівників, є смертельною для вітчизняної медицини. Тому у керма саме Радуцький.

Голова мертвонародженої організації (мається на увазі Національна служба здоров`я України. Михайло Радуцький є головою профільного комітету парламенту, але тісно зі Службою пов`язаний, – ред.),  створеної для переорієнтації і без того злиденних фінансових потоків з державного сектора – до приватної медицини.  Ці люди визначають, як нам жити.

Для Радуцького, НСЗУ і тих, хто стоїть за ними – нас вже немає. Ми – відпрацьований матеріал.

Переможемо епідемію – і залишимося винуватими, що десь не вистачило препаратів. Або лікарів. Або молодшого персоналу. Або захисних  засобів.  А ми поборсаємося трохи – і куди подінемося? Без грошей? Буде, як заплановано.

Обмеження фінансування, необґрунтовані тарифи, непрораховані послуги. Зниження і без того мізерної, принизливої заробітної плати. В умовах епідемії.

То, може, пора довести до відома державних катів медицини, що ми не остаточно – стадо баранів? Ми давали присягу лікаря. Клятву Гіппократа. Але ми ніколи не присягали бездіяльності та пособництву у вбивстві справи, якій служимо. У вбивстві народу України.

Поряд з МВС, ЗСУ, ми – один з компонентів імунної системи країни. На період епідемії – це не метафора. І нам є, що сказати.

Скажемо НІ! – смертельній та злочинній реформі.

Вимагаємо відставки безсовісного комерсанта від медицини, нині він Голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я,  Михайла Радуцького та його поплічників.

У всіх лікувальних закладах необхідно проведення зборів трудових, професійних колективів, де треба дати оцінку тому, що відбувається зараз. Зі збором підписів.

Та формуванням офіційної петиції на ім’я Президента щодо перегляду та призупинення реформи.

І в разі подальшого просування реформи пропонуємо всім медичним працівникам України одночасно надати в адміністрації своїх лікарень заяви на відпустки за власний рахунок. З подальшим виходом на роботу, звичайно. Ми ж не можемо не працювати у такі важкі часи. Але ж і здійснювати на нас будь-який тиск стане набагато важче.

Від імені всіх тих медичних працівників України, які ще в строю.

Незалежна профспілка лікарів Кривого Рогу
спеціально для «Соціального руху»

Більше про медреформу:

Фото: politkrytyka.org