16 вересня 2017 року о 15.00 у Львові мала пройти презентація книги «Ліва Європа», присвяченої огляду сучасних політсил соціалістичного спрямування на Заході. Було заплановано виступ одного зі співавторів, активіста «Соціального руху» Дениса Пілаша. Перед початком заходу о 15.00 близько 30 ультраправих заблокували вхід до приміщення. На момент початку заходу у приміщенні вже знаходились 10-15 відвідувачів. На місце прибула поліція, після чого потрапити на захід з вулиці решті зацікавлених не вдалось.

Як можна помітити на відео, представників «Правого сектору» та інших радикальних націоналістів звезли з різних міст. Серед зловмисників було помічено киян – Олексія Бешулю та Дмитра Савченка. Останній є помічником висунутого від «БПП» нардепа Олега Петренка та внесений в офіційний список терористів як фігуранта сумнозвісної троєщинської справи. На одязі провокаторів можна було побачити неонацистські символи, зокрема руну Одал (емблема формувань військ СС).

Завдяки активним діям правоохоронців та згуртованості відвідувачів заходу, уникнути сутичок з ультраправими вдалось. Зрештою, презентацію за участі трьох десятків молодих людей (зокрема учасників ініціативи «Чорний стяг») було успішно проведено в іншій локації.

Як вважають у «Соціальному русі», дії праворадикалів сприяють ізоляції українського суспільства від європейського контексту. Боротьба проти неоліберальної політики та її наслідків у вигляді соціальної нерівності має надзвичайну актуальність і в Україні, і в ЄС. Однак (на щастя для нашої влади) поширення емансипативних ідей у нас стримується. Правляча верхівка ігнорує антидемократичні кроки на кшталт придушення інакодумства на наймасштабнішому літературному заході.

За словами очевидців, організатори Форуму зробили все від себе залежне, щоб убезпечити захід. Однак місцева влада не докладає достатніх зусиль для протидії ультраправим: ксенофоби у Львові почувають свою безкарність, вчиняючи нові злочини. Презентації Лариси Денисенко «Майя та її мами» через погрози відбулась лише з другої спроби.

Раніше книгу «Ліва Європа» було успішно презентовано у Києві. Влітку аналогічний захід було зірвано у Чернівцях. З боку провокаторів була прес-секретарка місцевого «Національного корпусу» Яна Телеганова. Для отримання книги ви можете написати на електронну пошту: social.ruh@gmail.com