Поштовхом для акції працівників «АрселорМіттал Кривий Ріг» стала трагічна загибель 25-річного працівника через обвал покрівлі.

Як повідомив активістам «Соціального руху» представник профспілки НПГУ Микола Моряков, однією з вимог учасників мітингу стане підвищення зарплати до рівня 2013 року, коли вона була еквівалентна 800-1000 євро.

– Залізна руда з підприємства продається за долари, а зарплата виплачується у гривнях. Ми знаємо про колосальні прибутки, однак нас переконують, що ресурсів для підняття зарплат немає. Наші колеги з Казахстану, які також працюють на місцевому підприємстві ArcelorMittal​, підтверджують, що їх зарплати зовсім інші і нас справді ображають й недоплачують. Це стає можливим через загалом низькі зарплати на українському ринку праці, – підкреслює профспілковець

Як відомо, минулого року на ряді підприємств Кривого Рогу було оголошено загальний страйк з вимогою підвищення зарплат. Однак, за словами Миколи Морякова, на ArcelorMittal​ ввели часткові надбавки та доплати, однак сама зарплата залишилась незмінною.

Він також наголошує, що через відсутність гідного контролю за безпекою праці почастішали смертельні випадки. Так, об’єкт, на якому загинув молодий робітник, напередодні був визнаний сумнівною організацією, яка приїхала по запиту адміністрації, безпечним.

За словами профспілковця, якщо захід не принесе результатів, то працівники ввійдуть в колективний спір. 50% підписів працівників для цього вже зібрано. Наступним кроком буде страйк.

– Досить рабської праці. Наші можновладці радуються, що прийшов інвестор, і готові дозволяти йому поводитись з народом як завгодно.  Якщо президент не хоче боротися за свій народ, то люди самі виборюватимуть свої права, – зазначає Микола Моряков

За його словами, на своїх сторінках в соцмережах адміністрація закликає не піддаватись провокаціям «дрібних профспілок». В той же час  активіст наголошує, що політика адміністрації, яка була направлена на придушення профспілок, тільки об’єднала та зміцнила їх. Тож до мітингу готові долучитись більшість співробітників, а також ряд профспілок, серед яких Криворізька міська профспілка працівників промисловості, НПГУ та інші.

Як відомо, ArcelorMittal є найбільшою металургійною компанією світу, має представництва в 60 країнах. В Україну компанія зайшла 2005 року, придбавши більшість акцій ВАТ «Криворіжсталь».​

Нагадаємо, що торік у травні Кривбас охопила хвиля страйків під гаслом «Тисячу євро негайно».