Трагедію на «АрселорМіттал Кривий Ріг» власники пояснили тим, що випав сніг. На думку профспілкових активістів , причиною трагедії стала халатність керівництва, а також відсутність контролю за дотриманням техніки безпеки, особливо у питанні роботи працівників на умовах аутсорсингу.  Як зазначається, загиблий працював у підрядній компанії ТОВ «Індустріальні технології України», тобто юридично не входив до штату підприємства.
– Головною причиною є жадібність капіталістів і непрофесіоналізм або бездіяльність місцевого директорату. Начальники підрозділів роками випрошують гроші на ремонти або реконструкції будівель, але безрезультатно. За зовнішніми аутсорсинговими робочими стежать ще гірше, ніж за внутрішніми, – розповів один з профспілковців.
В той же час на думку активістів «Соціального руху», відповідальність за подібні трагедії також беспосеедньо лягає на плечі держави, адже мораторій на перевірки дозволив підприємствам нехтувати безпекою та нарощувати прибутки у прямому сенсі за рахунок життя працівників.
– В умовах послаблення контролю з боку держави саме від профспілок залежить дотримання норм щодо промислової безпеки. Відзначимо, що завдяки дерегуляційним рішенням Кабміну від 10.03.2017 р. великим компаніям стало легше уникати відповідальності за порушення норм з охорони праці. Зупинити небезпечне виробництво неможливо, адже порядку перевірок просто не існує. Відомо, що 23 січня «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбило у суді претензії Держпраці. Частково зупинити виробництво не вдалось. Контролюючий орган виявив 166 порушень, пов’язаних з експлуатацією вантажопідіймальних кранів. До речі, у 2017 р. на «АМКР» загинув працівник підрядної організації, придавлений частиною металоконструкції стріли, – зазначає Віталій Дудін, юрист «Соціального руху».

Представники ГО «Соціальний рух» мають намір докласти усіх зусиль, щоб чисельність і вплив профспілок на найбільшому підприємстві Кривбасу не зменшились.