Багато хто обрав у цей день менш екстремальні розваги, тому захід не був масовим. Проте став представницьким: були присутні, зокрема, працівники і працівниці „Київпастрансу” та „Дніпропетровського трубного заводу”. При цьому наші товариші з Дніпропетровську влаштували акцію у себе в місті, а одесити підтримали “Соціальний марш” у Львові.

Під час заходу вiльним мікрофоном скористувалась, зокрема, Олена Шевченко (ГО “Інсайт”), заявивши про необхідність допомагати різним групам пригноблених. Засновник “Нової антикапіталістичної партії” (Франція) Ален Кривін був дуже радий тому, що в Україні виникає соціально-критичний суб’єкт. Володимир Чемерис з “Інституту Республіка” говорив про те, що трудящі маси не мають свого політичного суб’єкта, всі існуючі партії відстоюють інтереси олігархату, тому кожен громадський рух приречений бути непочутим.

Щойно активісти виголосили, що шикуються в колону для маршу, одразу з’явились міліціонери, що запропонували завершити захід на місці. Приводом було те, що до місця наближається група із 50 ультраправих. Вислухавши представника міліції, активісти його пропозицію відкинули. З гучними скандуваннями колона лівих рушила до урядового кварталу, а потім до „Майдан Прес-Центру”, де пройшла дводенна конференція. Правоохоронцям дали зрозуміти, що будь-які проблеми з безпекою — це їхні проблеми. І так, в принципі і має бути в демократичній країні.

Щодо демократії. Ми вважаємо, що проведення законспірованих заходів на кшталт „анархо-першотравня” лише деморалізує. Деморалізує як і нав’язування думки про можливість критикувати українську владу виключно із еміграції. Так, виходити на вулиці під червоними прапорами сьогодні небезпечно, але відмова від публічної боротьби зробить можливим напад на лівих будь-де.

„Олігархи, геть з човна”, – проголошував центральний банер. Капіталісти прохають не розгойдувати наш спільний човен. Ми ж вважаємо, що це вони, як клас, мають зникнути з човна-України. Інакше купка ненажерливих потягне усю країну на дно. Ніхто це гасло замість нас не реалізує – „ні Бог, ні цар, ані герой”. Лише клас працівників, організований в окрему політсилу.

11174837_560080814134130_619962361384223565_n

Власне, такому об’єднанню була присвячена конференція “нових лівих” у “Майдан Прес-Центрі”. Одноголосно активістський колектив вирішив ініціювати створення нової лівої партії. Себто з „нуля”. З цією метою в найближчий місяць буде проведено установчий з’їзд партії, після чого розпочнеться збір 10 тисяч підписів. Ми не ставимо завдання потрапити до влади „по графіку”, адже партія має бути орієнтована на непарламентські методи.  Попереднє рішення про розвиток широкої нової лівої коаліції на базі зареєстрованої партії “Соціалістична Україна” є таким, що втратило чинність. За участю активістів, дослідниць, робітників та робітниць сформовано тимчасову політраду, яка несе на собі відповідальність за втілення планів у життя. До органу увійшли:

Євген Деркач, Андрій Іщенко, Олена Маслова, Ніна Потарська, Андрій Рєпа, Артем Тідва, Федір Устінов.

Назва „Асамблея соціальної революції” чи „Оргкомітету партії соціальної революції” є тимчасовою. Опитані робітники схиляються до різних варіантів, включаючи „Соціальний рух”. Інші вимагають більш ідеологічної назви зі словами-маркерами. Дискусія триває, пропозиції заохочуються.

Отже, готових рішень у нас не має. Маючи стратегію на створення „нової лівої партії”, ми водночас обираємо оптимальний шлях досягнення мети. Ми можемо запропонувати лише наполегливу і творчу працю, а також ясність принципів. Віру в перемогу посилює підтримка із-за кордону: на захід приїхала Юлія Юрченко з Великобританії та Шарлотта Фічефе із Бельгії. Вітання до конференції надіслали датські “червоно-зелені”.

Ми сподіваємось, що травневий марш не зупиниться. Ми знаходимось на роздоріжжі: перший шлях – це консолідація найвідповідальніших та створення політичної партії, а другий – це збереження маргінального статусу лівого руху. Цього ми дозволити не можемо, оскільки без впровадження ідей соціальної справедливості Україна не виживе.

Організаторами заходів 1-2 травня виступили представники „Лівої опозиції”, „Асамблеї соціальної революції” та ГО „Альтера”.

Висвітлення у ЗМІ:

http://podrobnosti.ua/2032210-pervomaj-po-ukrainski-chem-zapomnilsja-prazdnik-foto-video.html (фото)

http://photo.unian.net/rus/themes/56608/ (фото)

http://ua.112.ua/video/marsh-za-sotsialni-zminy-prokhodyt-u-kyievi-158395.html (відео)

http://socportal.info/2015/05/01/kpu-anarhisti-yevropejs-ki-livi-v-kiyevi-vidznachili-pershe-travnya.html (фото і відео)

http://www.politnavigator.net/v-kieve-proshlo-shestvie-anarkhistov-i-lesbiyanok-protiv-vojjny.html (фото і відео)

http://ukrafoto.com/reportages.php?id=23671 (фото)

http://ua.vkadri.com/video/espreso-tv-aktsiia-marsh-za-sotsialni-zminy.html (відео)