Про це заявив Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв’ю газеті «День». Урядовець заявив, що наразі субсидію від держави отримують майже 65% українців, на що з бюджету витрачається 17 млрд грн. На його думку, це занадто, тож є два способи зменшити кількість субсидій.

«Перший – зростання доходів громадян. Цього року ми зробили перший крок зі збільшення мінімальної заробітної плати. Восени зробимо другий. Буде ухвалено законопроект щодо пенсійного забезпечення. Але головне питання – це менше споживати. Тому держава вже сьогодні виділяє до 40% компенсації на погашення за «теплими кредитами» і планує давати ще до 50% з Фонду енергоефективності на термомодернізацію», – зазначив він.

До того ж за словами Зубка, «потрібно уважніше здійснювати верифікацію – наскільки родини, які подали заявки, потребують субсидій».

«Сьогодні перевірка ведеться тільки за даними Державної фіскальної служби. Цього недостатньо, аби отримати переконливе підтвердження даних за доходами, які надають громадяни», – зазначив він.

«Соціальний рух» у свою чергу нагадує, що ідеї з монетизації пільг не унікальні в пострадянському просторі. 2005 року в Росії монетизація пільг зустрілась із масовими протестами. Проте український уряд йде тим самим шляхом, що й російський: замість боротьби за максимальну прозорість комунального тарифоутворення. До того ж зазначена верефікація отримувачів субсидії простимулює подальшу тінізацію ринку праці, а згадки про пенсійну реформу як кроку до зростання доходів населення, на основі її аналізу виглядають сумнівними.

«Уряд, скажімо, відмовився від повернення у держвалсність столичного монополіста “Київенерго”, рахунки якого є для киян найобтяжливішими. Прозорість ціноутворення підприємства, що належить олігархові Ренату Ахметову, перевірити неможливо. Натомість верефікацію доходів громадян уряд вважає доцільним», – наголошують активісти «Соціального руху».