У Таращанському р-ні Київщини підтримали створення партії «Соціальний рух». Жителі Таращі охоче ставили підписи та розповідали про свою долю. У цьому райцентрі на півдні області не дуже люблять реформи: у місті вже функціонує опорна школа (відбувається оптимізація шкільних закладів), а одну з поліклінік у жовтні можуть закрити. З транспортним сполученнями біда: залізнична станція, за даними Вікіпедії залізнична станція знаходиться в «ембріональному стані», а громадським транспортом до столиці після 18.00 не дістатись.

Дивними є обставини, за яких згорів місцевий суд: через дорогу знаходиться міліція. Місцеві мешканці вважають, що уцілілий фундамент можна було використати у якості житла для учасників АТО, але скоріш за все тут буде якийсь комерційний об’єкт (наприклад, АЗС).

Майже всі опитані скаржаться на відсутність роботи та постійне знищення робочих місць (зокрема, на ливарному, консервному й цегельному заводах). Агропромисловість існує, але масштаби вже не ті. Створений за часів СРСР навчальний комбінат, що готував кадри для АПК, майже не працює. Вдалося поспілкуватись з працівниками єдиних працюючих підприємств – облгазу, електростанції та мебельної фабрики. На останній, що знаходиться у приватній власності, умови роботи найпекельніші: «працювати доводиться за десятьох і неясно, куди направлять працювати за межами підприємства». Мінімальна зарплата і офіційний найм тут вважається досягненням.

По місту курсують мікроавтобуси УАЗ з написом «відключення боржників за газ»: кажуть, що позбавити послуги можуть і за 100 грн.

Мало що утримує працівників від еміграції… Сподіваємось, що створення профспілок та партії найманих працівників дасть надію на краще життя!

 

Віталій ДУДІН,
«Соціальний рух»

 

Судячи по табличкам, тренд декомунізації не дійшов у повній мірі

sr_Lenin

Запрошення на роботу до Польщі стали вже чимось звичним

sr_lyuks

Стадіон виглядає скромно, але нагадує про футбольні традиції

sr_stadion

Таращанський суд згорів у 2015 році, хоча поруч міліція

sr_sud

Залишити підпис за реєстрацію партії