Про це свідчать дані Міжнародної організації праці, повідомляють активісти Соціального руху на своїй сторінці в Facebook.

Як вказано, за даними МОП зростання продуктивності праці у світі випереджує зростання реальної зарплати; працівники стають освіченішими, хоча знайти гідну роботу їм складно. Безробіття посилиться у бідних країнах у 2017 з падінням цін на сировину; безробіття поєднується з надексплуатацією зайнятих: лише у ЄС стресу на роботі піддаються понад 40 млн осіб, а втрати від депресії оцінюються на рівні €617 млрд на рік.

“Проблеми є скрізь, але в Україні вони сягають особливої гостроти навіть на фоні країн-сусідів: у період 2007-2013 років відзначається зростання рівня бідності з 7,1% до 8,4%. Визнаним способом зменшення нерівності є прогресивне оподаткування. Втім, у глобалізованому світі капітал навчився захищатись: на підвищення податків він відповідає втечею до офшорів. Однак в Україні склалась парадоксальна ситуація: ставки падають, а офшоризація тільки зростає”, — наголошується в повідомленні.

На підтвердження цього активісти наводять дані видання «Власть денег» (№5 (442) від 1.05.2016) щодо офшоризації України.

Так, наша крана піднялась з 78 на 14 місце у антирейтингу незаконно-виведених активів (Global Finance Integrity); українськими олігархами щороку виводиться $11,676 млрд – це пів-бюджету країни (Китай – лідер по відтоку капіталу – втрачає 6% бюджету); зростання відтоку співпадає з підвищенням рівня зовнішнього боргу – частина кредитів МВФ осідає у офшорах (у 2008 державний державний борг зріс на $20 млрд, а відтік капіталу склав $16,9 млрд).