На жаль, лише за офіційною статистикою смертельні випадки на виробництві  в Україні стаються майже щодня. Зважаючи на рівень тіньової зайнятості, реальні показники можуть бути більшими в рази.  При цьому створена за часів Яценюка Державна регулятора служба виступає за відміну перевірок, що фактично дозволить нехтувати роботодавцям правилами безпеки на виробництві та офіційним працевлаштуванням,  вважають активісти Соціального руху.

Минулого тижня згадана ДРС проводила круглий стіл, в ходя якого голова служби Ксенія Ляпіна заявила, що наймані працівники та працівниці лише страждали від позапланових перевірок, бо кошти, виплачені як штрафи за нелегальну працю, нібито могли бути витрачені на преміювання працівників.

В той же час активісти «Соціальний рух», представники Держпраці та профспілковці наголосили, що відсутність перевірок збільшить кількість порушень, а отже і смертей. При цьому у разі нелегальної зайнятості постраждалі або їх сім`ї не отримають жодної компенсації.

Сумну динаміку підтверджує статистика Держпраці. Так, у березні 2019 року під час виконання трудових обов`язків загинули 37 працівників. При цьому у березні минулого року було на 5 смертельних випадків менше. У квітні стало відомо про 24 смертельні випадки – на 2 більше, ніж у 2018-му. У травні – про щонайменше 30, що також на 2 більше, ніж за цей місяць минулого року.

Окрім згаданого ДП «Львіввугілля»  на шахтах за останні місця сталося ще три смертельні випадки: на ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» на Донеччині, де навантажувальними конструкціями затиснуло заступника начальника дільниці. На ПрАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» на Дпіпропетровщині, де працівника затягнуло до конвеєрної стрічки.  Та знову на  ДП «Львіввугілля»,  де машиніст електровозу загинув через удар головою об трубопровід.

На жаль,  численні смертельні випадки були й у інших сферах. На Черкащині працівниця агрохолдингу, яка набирала корм для тварин, загинула через  обвалення силосної маси. На Луганщині жінку засипало уламками цегли через вибух на «Лисичанському желатиновому заводі». В Одесі жінка-маляр потрапила під колеса залізничного напіввагона.   Під Києвом літній сторож загинув через пожежу на підприємстві, на Тернопільщіні прибиральника 1947 року народження насмерть збив автомобіль, на Вінничині будівельник пенсійного віку помер через падіння з висоти. 

Загалом будівництво за сумною традицією залишається одним з найнебезпечніших видів зайнятості – у  Харківській області на робітника впав кран. Там же на ТОВ «БК «ФОРТ-ПОСТ» працівник загинув внаслідок падіння з висоти 18-го поверху.  Також подібні випадки сталися на Львівщині, де інженер під час замірів для кабіни ліфту впав у шахту, і Тернопільщині, де у шахту впав сантехник під час монтажу каналізаційних труб на 8-му поверсі будинку.  У Миколаївській області на працівника впав бак з водою. У Дніпропетровській області на ПП «ГРАНД СТРОЙ ІНВЕСТ КР» працівника залило сумішшю води та ґрунту.  У Київській будівельник загинув через ураження струмом. У Печерському районі столиці на ТОВ «Північно-український будівельний Альянс» через падіння у шахту ліфта загинув монтажник. Раніше про загибель напарниці, а також власне травмування на виробництві активістам «Соціального руху» розповіла кранівниця з Києва. Ми також детально писали про катастрофічний стан на будмайданчиках.  У квітні через борги по зарплаті київські кранівники зупинили роботи на двох будмайданчиках.

ПАТ «Укрзалізниця» теж відзначилась смертельним випадком – на Київщині під потяг потрапив  працівник. На Полтавщині  на ТзОВ «Надрагідробурмаш» працівник отримав опіки 95 % тіла та помер у лікарні. На Волині у ДТП загинув водій шкільного автобуса.

«Соціальний рух» наголошує, що такий стан охорони праці пов’язаний із низькими заробітками, оскільки робітники погоджуються заради вищої зарплати на будь-які умови, зменшенням контролю держави та небажанням роботодавців виділяти кошти на покращення робочого середовища. І боротьба ДРС з перевірками призведе лише до погіршення ситуації.

Приєднуйтесь до «Соціального руху» у соцмережах:

Залишити підпис за реєстрацію партії

Пожертвуйте кошти