Про це повідомляє ГО «Соціальний рух» з посиланням на Державну службу з питань праці.

Статистика підтверджує, що найбільш небезпечними є такі сфери, як будівництво,  агропромисловий комплекс та транспорт.

Так, на будівництві за два місяці загинули 12 осіб. Найбільше  в Київській області, де найактивніша забудова. Раніше активісти «Соціальний рух» детально писали про катастрофічний стан на будмайданчиках.  Нещасні випадки пов’язані переважно з падінням з висоти.  Наймолодший загиблий будівельник був 1997 року народження. На Волині ще один працівник такого ж віку згинув через те, що потрапив у конвеєр для подрібнення деревини. Касира 1998 року було вбито грабіжниками на Закарпатті.

Також 12 людей загинуло на підприємствах агробізнесу. Тут зафіксовано моторошні трагедії, коли один з працівників був знайдений утопленим у гноєсховищі фермерського господарства. Іншого потерпілого засипало зерновою масою. Ще один загинув через отруєння невідомою речовиною з підприємства.

Сім працівників загинули під час виконання своїх обов’язків у транспортній сфері. Один з них – машиніст тепловозу “Укрзалізниці”, який потрапив під потяг. Інший – 68-річний працівник КК «Київавтодор», який був збитий автомобілем на дорозі. Одна людина загинула під час вибуху шини, коли замінювали задні колеса в автомобілі Белаз.

В Держпраці також вказали на одне несвоєчасне повідомлення про загибель працівника. Так, співробітник ТОВ «Юнайтед Алко» загинув у робочий час через ДТП 14 січня. Службу повідомили лише 4 лютого. Як відомо, отримання висновків від Держпраці щодо загибелі на роботі дає можливість сім’ям отримати допомогу від держави. В той же час відсутність оформлення позбавляє працівника та його родину у разі каліцтва чи загибелі права на виплати. Рівень тіньової зайнятості в Україні, на жаль, дуже високий, особливо на будівництві.

Варто також відзначити, що в металургійній, машинобудівній та гірничій сфері сталось по одному трагічному випадку. Також було зафіксовано травмування трьох працівниць і працівника АрселорМіттал. Минулого року за цей же період у січні та лютому сталося відповідно 3, 5 та 9 смертельних випадків на виробництві. Це свідчить, на жаль, скоріше не про підвищення техніки безпеки на даних підприємствах, а про зменшення обсягу виробництва.

Як раніше повідомляли активісти «Соціальний рух»,  у грудні 2018 року сталось щонайменше 24 смертельні випадки на виробництві, а в листопаді загинули 42 працівника.