Як повідомлялось раніше на нашому сайті, видача путівок на «АрселорМіттал» була суттєво ускладнена після реорганізації процесу. Після гнівних обговорень у соцмережах адміністрація підприємства ніби проявила бажання виправити ситуацію. Уточнюється, що путівки поділяються на внутрішні (пансіонати, що знаходяться на балансі підприємства) та зовнішні (у інші заклади відпочинку в Україні та за кордоном). Якщо перші закінчуються, то отримати другі – майже нереально.

«Ми передали працівникам слова адміністрації, що видачу путівок «розморозили» і можна брати зовнішні путівки. Люди приїжджають, а їм повідомляють, щоб йшли у профспілку й там просили путівку», – повідомляє профактивіст. Окремі працівники звернулись у згадане «Єдине вікно» й прочекали фактично усю свою відпустку, так і не отримавши відповіді. Тому відпустку окремі співробітники провели відпустку у Кривому Розі.

Активісти пояснюють алгоритм роботи проекту «Путівка до відпустки»:

«Якщо хто не брав путівку останні три роки – оплачують 10 000 грн (після податків 7500 грн). Якщо путівку не брали останні два роки – оплачують 5000 грн. Якщо ж путівкою ви не використовували рік, то виплачується 2000 грн.  Далі вказують певні турфірми, до яких йдуть робітники.  Але тут є один нюанс: оплачує «Арселор» лише відпочинок працівнику».

Раніше на кошти, що виділялись підприємством, робітники оздоровлювали цілі родини. Тепер же із запровадженням «Єдиного вікна» працюючі можуть отримати кошти хіба за себе. «Самі за свою родину платіть, кажуть. Всі претензії пропонують адресувати профспілкам», – зазначає співрозмовник.

okno

За словами одного з профспілкових лідерів, людей заплутують. Коли вони йдуть в одну інстанцію, то їх спрямовують в іншу. «Ганяють, як футбольний м’яч. Грають на людських емоціях», – уточнив профлідер. Не виключено, що у такий спосіб хочуть добитись, аби люди розчарувались у профспілках («Навіщо нам профспілки, якщо все через «Єдине вікно» вирішується?»). Хоча їх робота зараз фактично заблокована не з їхньої вини. «Але після знищення профспілок усі ми станемо рабами», – вважають металурги.

Як повідомляє джерело, фонд коштів на оздоровлення у 2018 році було затверджено у розмірі 40 млн грн, з яких використано лише 3 мільйони.

«Соціальний рух» і профспілчани сподіваються, що працівники проявлять солідарність, адміністрація припинить безвідповідальну політику, а кошти будуть використовуватись на благо працівників.