Близько десяти тисяч громадян вийшли на соціальний протест проти бюджетних урізань. Акція, організована Федерацією профспілок України, зібрала близько 7 тисяч осіб під Верховною Радою. Ще кілька тисяч чорнобильців та колишніх військових вимагали від Кабінету Міністрів України не скорочувати пільги. Захід під ВР, що проходив під антиолігархічними гаслами, підтримали представники студентської профспілки “Пряма Дія”, “Лівої опозиції”, Оргкомітету партії соціальної революції та інші ліві активісти.

Виступаючі наголошували на неприпустимості схвалення Держбюджету-2015, що передбачає зниження соціальних стандартів. Не прості працівники, а олігархи повинні наповнювати казну. Справедливим буде передати їхню власність народу. Також промовці вказали на необхідність переймати прогресивний досвід Франції щодо запровадження 70%-ого податку на розкіш, а також брати приклад з Ісландії, яка відмовилась виплачувати борги МВФ. У заході взяли участь тисячі лікарів, освітян, шахтарів, комунальників, а також позичальників з “Кредитного майдану”. Очікуючи таку масову акцію, Уряд навіть заперечив намір ліквідувати стипендії чи підвищувати пенсійний вік. По неофіційним каналам задля дискредитації заходу влада навіть пустила брехню про те, що він організований олігархами з “Опозиційного Блоку”.

Ліва молодь запалювала профспілчан гаслами “Олігархи-паразити не дають нам вільно жити”, “Буржуїв – за грати, а не в Кабмін і Раду”, “МВФ кредити заважають жити”, “Геть міністрів-капіталістів”. Активісти “Лівої опозиції” й Оргкомітету ПСР поширили кількасот екземплярів газети “Соціальна революція”. Всупереч нав’язуваній владою антикомуністичній істерії, громадяни прихильно ставились до прапору Європи Соціалістичної.

Якщо навіть до недавніх пір пасивна Федерація профспілок України організовує масові протести, то це означає, що робітничий клас дійсно заганяють в умови ХІХ століття. Не сумніваємось, що відповідь буде адекватною. Є надія, що все не обмежиться єдиним поривом, а призведе до утворення потужного соціального руху, що об’єднає простих робітників, студентів, пенсіонерів та дрібних підприємців. Якщо влада продовжить впровадження грабіжницьких реформ, то новий, соціальний Майдан неминучий.

ОНОВЛЕННЯ: На жаль, проект Державного бюджету-2015 було ухвалено в несприятливій редакції. Причиною тому є, зокрема, “благаюча” позиція керівництва Федерації профспілок України. 10-тисячна акція протесту 23 грудня 2014 року стала гучним вибухом, який не дав поштовху подальшим безстроковим протестам, а головне – страйкам на робочих місцях.  Однак, слід визнати, що було збережено певні гарантії освітянам. Кінцевого варіанту документу ще нема. Втім слід готуватись до 15 лютого 2015 року – саме тоді Уряд обіцяє переглянути закон про бюджет. Маси повинні бути рішучішими за бюрократичну верхівку!

Також по темі: Робота коаліції розпочнеться з урізання прав

Програма Уряду: соціальні права урізатимуть три роки

Затягування пасків слід почати з олігархів

“Ми творимо багатство, вони – бідність”. Збір біля Стадіону ім.Лобановського