На думку робітників, які вже декілька років поспіль вимагають зарплату, еквівалентну 1000 євро, ця цифра є цілком обґрунтованою. Саме стільки вони отримували до девальвації гривні, а світові ціни на експорт металу з того часу не змінились. Окрім цього, на підприємстві регулярно стаються смертельні випадки. Профспілки вказують, що причина цього – невчасний ремонт обладнання та приміщень.  Адміністрація у свою чергу намагається у суді довести неможливість ведення переговорів. А без них протестні дії робітників вважатимуться незаконними, що дасть можливість звільнити незгодних.

Чергове засідання відбулось 18 вересня. Цього дня  з експресивною промовою виступив лідер гірників Кривбасу Юрій Самойлов під час ради голів Незалежної профспілки гірників України. Він наголосив на необхідності підтримки боротьби на ArcelorMittal, яка може стати поштовхом до перегляду соціальних стандартів.

Також підтримати працівників  «АрселорМіттал» у цей день під будівлею суду зібрались активісти «СР» та профспілковці. Вони тримали плакати «Прозорі переговори замість закритих судів», та скандували: «За переговори на «Арселорі», «1000 євро робітникам зарплату». Засідання пройшло у закритому режимі, але скандування добре було чути в судовому залі.  Акції солідарності з робітниками також відбулися в Запоріжжі, Миколаєві  та Харкові.  У місті Харкові під час святкування річниці Літературного музею активісти «Соціального руху» з плакатом на підтримку робітників «Арселору» відвідали мистецький захід, де заручились підтримкою Зураба Аласанії (гендиректора Національної телекомпанії України), Міська Барбари (соліста гурту «Мертвий півень») та небайдужої харківської молоді. До речі, також активісти влаштували акцію солідарності біля Харківського заводу підшипників, що виступає бізнес-партнером АМКР.

Дії на підтримку профспілок «Арселору» також проводилися у Швейцарії. Місцеві ліві та профспілкові активісти надіслали листи підтримки. Аналогічні акти солідарності готуються в інших європейських державах.

Раніше звернення щодо «АрселорМіттал Кривий Ріг» навіть було зареєстровано у Британському парламенті, а у Лондоні пройшов пікет головного офісу  «АрселорМіттал».

ArcelorMittal Sud