Українці, на жаль, вже майже забули, що базові права не впали на них з неба і не є одвічною данністю. Як і за трудові права, за право на вільний доступ до надбань культури треба боротися. Цілком можливо, що ми дуже швидко можемо втратити доступ до якісного кіно, музики і книжок, якщо зараз не зможемо відвоювати наші файлообміники від наступу світової капіталістичної олігархії «власників контенту».

Змусити українців платити по $30 за фільм чи наукову статтю означає штучно позбавити більшість з нас навіть гіпотетичної можливості наблизитися до культурного рівня «розвинених європейських країн», до якого ми ніби так прагнемо.
Так звана «ціна контенту», яку нам пропонують сплачувати, насправді є монопольною рентою, тобто визначається виключно тим, скільки можна здерти з користувача, щоб отримати максимальний прибуток та ніяк не пов’язана з видатками на створення культурного продукту, а тим більше винагородою авторів.
Прогресивні сили в Європі зараз активно намагаються обмежити монопольні права олігархів, що «володіють контентом». В багатьох країнах зараз відмовляють «власникам» у їх претензіях на посилення захисту копірайту.

Зокрема, Європарламент відхилив проект договору ACTAСпроби олігархів внести аналогічні норми до TTIP ефективно блокуються лівими та ліберально-піратськими політичними силами.

«Соціальний рух» у прийнятій на установчих зборах програмі заявив, що буде домагатися повного скасування всіх обмежень на використання будь-якого контенту в некомерційних цілях. Видається, що нині це має стати одним із гасел боротьби на захист демократії від капіталізму.

В даний час ми закликаємо користувачів не розраховувати на те, що власники Fs.to або Ex.ua знову «владнають справу» з правоохоронними органами, а об’єднуватись і створювати власні повністю некомерційні мережі обміну піратським контентом.

Захар ПОПОВИЧ,
«Соціальний рух»

Також за метою: ЗАКРИТТЯ EX.UA – УЗАКОНЕНЕ ПОГРАБУВАННЯ 5 МЛН. УКРАЇНЦІВ