31 березня 2017 року потрапити до Національної опери ім.Т.Г.Шевченка можна було лише крізь протест біля входу. Театральні працівники розгорнули плакати про строкових відносин і нового Трудового кодексу. Відвідувачі, що солідаризувались з артистами, ставили підписи та брали листівки. Кульмінацією заходу став момент, коли лідери протесту виконали музичні композиції – Віра Корнілова (віоланчель) та Олександр Шевченко (скрипка). Якщо деструктивні реформи триватимуть, то громадяни все частіше бачитимуть музикантів на вулиці, зазначила В.Корнілова.

Цього вечора на прем’єру вистави «Флорія Тоска» прийшли сотні осіб, серед яких співробітники посольства Італії, народний депутат України Сергій Алєксєєв, заступник голови Національної асоціації адвокатів Валентин Гвоздій та голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков. Цей факт, а також присутність учасників конференції щодо мінімальної зарплати з Великобританії та Німеччини дозволяє посилити суспільний резонанс.

Opera-2

Як зазначив активіст «Соціального руху» Віталій Дудін, коли представники таких престижних професій утворюють профспілки, то це має спонукати до самозахисту інші категорії трудящих. Зараз над працівниками культури проводять експеримент, запровадивши можливість укладення строкових контрактів на 1 рік. За новими Трудовим кодексом, такі ж хиткі умови найму стосуватимуться також журналістів, вчителів, науковців, а мінімальний термін не обмежено. На необхідності боротьби з Трудовим кодексом як джерелом нестабільної зайнятості наголосив профспілковий лідер Дмитро Філіпчук.

Активісти вигукували гасла «Поверніть артистів на робоче місце», «Договір на строк – це не зовсім ОК», «Профспілку артистів чиновникам не з’їсти», «Договір на строк – до бідності крок», «Оперний співак – це не раб і не кріпак».

Було заявлен про підтримку вимог творчих працівників з боку низки заслужених артистів України. Готуються судові засідання по 16 поданим позовам (звільнено два профкоми у повному складі). Окрім цього, активісти сподіваються на успішне оскарження в Конституційному Суді України закону №955-VIII, який уможливив звільнення працівників Нацопери. Найближчим часом плануються акції солідарності в регіонах країни.