Плани по оптимізації мережі медичних закладів Кривого Рогу викликали значний інформаційний резонанс. Фактичне знищення лікарні №8 у Тернівському районі міста матиме негативні наслідки як для пацієнтів, так і для лікарів. Криворізька влада була змушена виправдовуватись, підтвердивши найгірші побоювання. Установа була створена для обслуговування, передусім, шахтарів, а зараз нібито з причин недофінансування її намагаються закрити у непрозорий спосіб. З 1 листопада стаціонар лікарні №8 буде перенесено на територію лікарні №7 аж на віддалений мікрорайон Даманський.  До «Соціального руху» звернулись представники трудового колективу лікарні №8, які разом з місцевими мешканцями склали наступне звернення. У тексті наводяться факти, що вказують на неготовність процесу реорганізації. Вже зараз медпрацівники готуються до звільнення, а надання послуг пацієнтам за новою адресою буде неякісним.

ЗВЕРНЕННЯ до Криворізької міської ради та її виконавчого комітету

За останні три тижні у медичної громадськості, громадських організацій, населених пунктах Кривого Рогу та госпітальному окрузі накопичуються питання, на які потрібні отримати конкретні відповіді. Підсумки від моменту оприлюднення інформації про реорганізацію лікарень міста:

  • Не оголошено документ чи наказ, відповідно якого будуть здійснюватись реформи лікувальних закладів Криворізького госпітального округу
  • Не висвітлено, хто є відповідальним за проведення реформи в госпітальному окрузі (управління охороною здоров’я міської ради або госпітальна рада).
  • Відсутня ясна інформація про майбутнє першої та другої дитячих лікарень, та яким саме чином їх будуть “оптимізувати”.
  • Не має інформації про долю дорослих відділень восьмої лікарні: хірургічного, анестезіологічного, та патологоанатомічного.
  • Виникає питання: якщо ведеться розмова про переведення 10 терапевтичних ліжок та одного лікаря, яка доля чекає на решту терапевтичних ліжок,  медичного персоналу та пацієнтів?

Чи враховано той факт, що відділення для дорослих: терапевтичне, неврологічне, хірургічне та травматологічне є базою для відповідних кафедр ДМА, чи узгоджене це питання взагалі, і, якщо узгоджене, то з ким? Чи замислювалися реорганізатори над тим, що лікарня, яка втратить базові кафедри, припиняє бути КЛІНІЧНОЮ? І що таким чином втрачається клінічна база для підготовки інтернів – а це вже прямий замах на майбутнє?

Непідтверджена інформація про можливе переведення частини терапевтичного відділення 8 лікарні (10 ліжок) викликала серед персоналу терапії почуття нестабільності та невпевненості у завтрашньому дні. Як підсумок: з 1 вересня з терапевтичного відділення планують звільнитись усі постові та чергові медичні сестри.

Хто буде надавати допомогу хворим терапевтичного профілю на території обслуговування 8-ої міської лікарні (30 тисяч осіб та хворі, які потребують реанімації з 4-ї та 5-ї лікарень міста). Яка особа є відповідальною за це? Напевно, так вирішується кадрове питання, яке оговорював начальник Управління охорони здоров’я Криворізького виконкому Мурашко К. В.?   Медичні сестри не мають бажання йти працювати в лікарні, які очікують на «реорганізацію».  

В інтерв’ю 1-му Криворізькому каналу Мурашко К. В. надав інформацію, що, відповідно до другого етапу реорганізації, усі спеціалізовані відділення мають бути розташовані в лікарні інтенсивної терапії ІІ рівня. У Кривому Розі – це 2 міська клінічна лікарня.

  • Чи можна зробити з цього висновок, що ендокринологічне відділення з 3 міської лікарні, отоларингологічне  – з 1-ої міської лікарні, відділення ШКТ, відділення проктології, гастроентерології з 16-ої міської лікарні, інфарктне та  кардіологічне відділення з 9 міської лікарні будуть переведені до 2 міської клінічної лікарні?
  • Чи доведена до відома співробітників цих лікувальних закладів ця інформація? Чи врахували головні лікарі цих медичних закладів названі зміни в процесі подання заявок в НСЗУ? В які терміни плануються ці переміщення?

Питання про переведення будь-яких відділень в 7-му міську лікарню взагалі неможливо розглядати, тому що не виконано жодну з вимог НСЗУ:

  • - Лікарня не має статусу некомерційного підприємства;
  • - Немає матеріально-технічного оснащення, відповідного замовленому обсягу надання допомоги;
  • - Кадровий склад не відповідає вимогам МОЗ для забезпечення функціонування лікарні інтенсивної терапії.

Телевізійну групу 1 Криворізького каналу навіть не було допущено в 7 міську лікарню, куди журналісти приїхали з метою подивитися, які умови створено для переведення відділень.

У процесі реформування в 7-ій лікарні планують об’єднання хірургічного та травматологічного відділення в одне змішане відділення з 20 хірургічними та 20 травматологічними ліжками. Чи є це правдою? Адже це рівень 30-х років ХХ сторіччя. І це планується в центрі по наданню інтенсивної терапії північного регіону Криворізького госпітального округу. Та про яку якість надання медичної допомоги взагалі може йти мова?

  • Планується переведення відділень в лікарню (у даному випадку 7-му міську лікарню), де відсутній КТ, УЗД-обстеження серця, судин, не проводиться ФГДС, відсутні відповідні спеціалісти.

На підставі вищезазначеного, питання про створення лікарні інтенсивної терапії на базі 7-ї міської лікарні виглядає як мінімум  передчасним. В Криворізький госпітальний округ включені території Криворізького, Софіївського, П’ятихатського, Апостолівського, Широківського районів та м. Жовті Води. Чи планується скорочення лікувальних закладів в цих населених пунктах? В які терміни буде реорганізовано ці лікувальні заклади? Чи оповіщено населення та медична спільнота цих міст? Коли та які рішення були прийняті госпітальною радою з цього питання? Якою особою вони затверджені?

Сподіваємось, що на ці питання будуть отримані своєчасні відповіді, а міська влада відмовиться від рішень, які викликають соціальну напругу. У зворотньому випадку ми будемо готуватись до протестних дій за підтримки громади.