Цілий тиждень вони знаходились у Києві та влаштовували пікет проти позбавлення ПАТ «Євраз Суха Балка» ліцензії на видобуток корисних копалин. «5 тисяч сімей у Кривому Розі можуть залишитись без роботи, – заявив один з гірників. – Я учасник бойових дій, міг би сидіти вдома і отримувати допомогу по безробіттю. Але я хочу працювати!». До всіх перехожих ставляться з пересторогою: їм здавалось, що журналісти «5 каналу» приїхали сюди, аби вишукувати «тітушок». Шахтарі показали свої посвідчення, чим, вочевидь, розчарували представників мас-медіа. Коли активіст СР заявив, що організація допомагала з висвітленням травневого страйку на підприємстві, то недовіри стало менше. «Після страйку зарплата стала на 20% вищою», – заявив шахтар Володимир. Із гучномовців лунали гасла: «Дайте нам лицензию! Дайте нам работать!».

Учора, 21 вересня, тут сталась спроба розігнати протест. Поліцейські без рішення суду поламали кілька наметів, чим висловили крайню неповагу до трудівників. Шахтарі вважають, що їх хотіли спровокувати на насильство, аби захід заборонили взагалі. Сьогодні за акцією мовчки спостерігали нацгвардійці, що прибули на двох автобусах. На питання, чи викликали їх чиновники Держгеонадра, вони сказали: «Начальство змусило». Поки керівництво сидить у кабінетах, напруга зростає. Навряд чи шахтарів завдовольнить, якщо так безслідно пройде і наступний тиждень.

Після виконання пісні Скрябіна «Кинули» та гімну України гірники рушили до автобусів додому. Обіцяють повернутись під стіни Держгеонадра у понеділок о 10.00.