Про це повідомив активістам Соціального руху представник Незалежної профспілки гірників України Микола Моряков.

За його словами, співробітники збирали проби для досліджень і в цей час стався викид в їх сторону.

Говорили, що це стажори постраждали. Але ні, всі працівниці оформлені. Молоді дівчата, 70-80-их років народження. Швидкі, медики оперативно зреагували, надали у нас першу медичні допомогу і вивезли до реанімобілей, які їх забрали у опіковий центр у Дніпро. Госпіталізували всіх. В тяжкому стані, потребують пересадки шкіри, – зазначив профспілковець.

За його словами, компанія заявила, що при необхідності готова оплатити лікування постраждалих за кордоном.

Відповідно до даних Державної служби з охорони праці, щомісяця в Україні стаються десятки смертельних випадків на виробництві, як серед чоловіків, так і серед жінок. Як повідомляв Соціальний рух, наприкінці минулого року на заводі “Росава” на Київщині під колесами навантажувача загинула прибиральниця. Місцеві працівники зазначали, що в цехах було темно, оскільки адміністрація економить на електроенергії.

Окрім того, про загибель напарниці, а також власне травмування на виробництві активістам розповіла кранівниця з Києва. За її словами, через несправне обладнання на будмайданчиках, постійний примус до порушення техніки безпеки та перевтому нещасні випадки стаються дуже часто. А неналежно оформлені працівники та працівниці не можуть розраховувати на компенсацію.

Восьмого березня у Києві пройде Марш жінок. Одна з вимог акції – рівна оплата праці, незалежно від статі. Як відомо, розрив між “чоловічими” та “жіночими” зарплатами в Україні сягає близько 30%. У дискусіях такий стан речей часто називають справедливим, адже жінки працюють на “легких роботах“. Однак, як свідчить сумна статистика, сотні тисяч працівниць в Україні виконують тяжку та небезпечну роботу і мають право на адекватну зарплатню. В той же час всі робітники, незалежно від статі, заслуговують на безпечні  та гідні умови праці.

Підкреслимо, що сперш нами було опубліковано некоректну інформацію про травмування чотирьох працівниць. Як згодом було уточнено на сайті Держпраці, постраждалими є три жінки (1960, 1985 і 1989 рокыв народження) і один працівник (1995 р.н.). Усі вони є співробітниками ТОВ “Кривбасметалстіл”. Ця підрядна фірма працює під контролем “АрселорМіттал”